Ewa Komander mistrzynią Polski w triathlonie!

  • 20.09.2020, 17:44
  • Ł
Ewa Komander mistrzynią Polski w triathlonie
loadingŁaduję odtwarzacz...
Triathlonistka Ewa Komander z Kędzierzyna-Koźla wygrała finałowe zawody cyklu Garmin Iron Triathlon, które były mistrzostwami Polski na dystansie 1/2 Ironmana.

Rywalizacja najlepszych zawodników i zawodniczek w Polsce, na dystansie połowy klasycznego Ironmana, odbyła się w niedzielę 20 września w Płocku. Uczestnicy musieli przepłynąć 1,9 km, następnie przejechać na rowerze 90 km, a na koniec przebiec 21,1 km.

Walka o tytuł mistrzowski była zacięta. Pierwsza z wody wyszła Aleksandra Jędrzejewska z przewagą kilkunastu sekund nad Ewą Komander, ale ze strefy zmian pierwsza wyjechała kędzierzynianka. Naszą zawodniczkę goniła Joanna Sołtysiak, która dwa tygodnie temu wyprzedziła ja zaledwie o dwie sekundy, podczas zawodów Enea Ironman 70.3, które odbyły się w Gdyni.

Choć najgroźniejsza rywalka trasę rowerową przejechała nieco szybciej i z drugiej strefy zmian wybiegła pierwsza, to Ewa Komander dogoniła ją, a na trzeciej pętli wyraźnie przyspieszyła i odskoczyła.

- Miałam sytuację pod kontrola i na metę wbiegałem ze sporą przewagą. Cieszę się bardzo i dziękuję wszystkim, którzy trzymali za mnie kciuki - przyznała triathlonistka z Kędzierzyna-Koźla.

Ostatecznie Ewa Komander wygrała z czasem 4 godziny 21 minut i 27 sekund. Druga była Joanna Sołtysiak (4.24,22), a trzecia Aleksandra Jędrzejewska (4.25,24).

Złoty medal wśród mężczyzn zdobył Tomasz Brembor z Chorzowa, który uzyskał czas 3 godziny 49 minut i 41 sekund.

Ł

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe