Nie o wynik toczyła się gra. Mimo to kopali piłkę z pasją

  • 21.09.2020, 10:39
  • W
Nie o wynik toczyła się gra. Mimo to kopali piłkę z pasją Foto: archiwum prywatne
Powiatowy turniej piłki nożnej "Bawi nas piłka" przeprowadzono 20 września na stadionie LUKS Polonia Gościęcin. Rywalizowały orliki, żaki i skrzaty.

W rozgrywkach wzięło udział dwanaście drużyn z naszego powiatu. Początkowo zakładano, że stawi się ich nawet 20, jednak z uwagi na komunie święte liczba zmalała. Ale i tak była imponująca. W sportowe szranki stanęło około stu młodych adeptów piłki nożnej. Rodziców i opiekunów trudno było zliczyć.

W poszczególnych kategoriach grały zespoły podzielone na grupy. Rywalizowano systemem każdy z każdym. Mecze trwające po 15 minut rozgrywano na czterech boiskach - dwóch dla żaków i po jednym dla orlików i skrzatów.

- Każda grupa wiekowa ma inne wymiary boisk i bramek, dostosowane do wieku rozwojowego dziecka - tłumaczy Tomasz Dubiel, trener-koordynator projektu "Bawi nas piłka" w regionie III - powiecie kędzierzyńsko-kozielskim.

W drużynach skrzatów grało czterech piłkarzy bez bramkarza, w żakach - pięć osób z bramkarzem, a w orlikach bramkarza wspierało siedmiu graczy.

W kategorii orlików konkurowały zespoły: Polonia Gościęcin, Odrzanka Dziergowice oraz Football Academy Kędzierzyn-Koźle. Swoje drużyny w kategorii żaków wystawiły: Polonia Gościęcin, KS Cisowa, Blaze Kędzierzyn-Koźle I, Blaze Kędzierzyn-Koźle II, Odra Kędzierzyn-Koźle I i Odra Kędzierzyn-Koźle II. W kategorii najmłodszych dzieci rywalizowały zespoły: Chemik Kędzierzyn-Koźle, Football Academy Kędzierzyn-Koźle i Blaze Kędzierzyn-Koźle.

- Mecze były bardzo ciekawe i zacięte. Padło bardzo dużo pięknych bramek - mówi Dariusz Winnik, członek zarządu i trener drużyny żaków w LUKS Polonia Gościęcin. - W tych kategoriach nie ma miejsc. Nie liczy się też goli, bo wyniki nie są tu ważne. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa i czerpanie przyjemności z gry.

Słowa Dariusza Winnika potwierdza Tomasz Dubiel. - Ponieważ na tym etapie w grze nie chodzi o wynik, nie prowadzimy klasyfikacji. Liczba bramek w kategoriach żaków i orlików jest ważna dopiero w rozgrywkach regionalnych i wojewódzkich - precyzuje Dubiel.

Był to już kolejny turniej, którego organizacji podjął się klub z Gościęcina wraz z Opolskim Związkiem Piłki Nożnej. Główną ideą projektu "Bawi nas piłka" jest wychowanie i nauczanie młodych amatorów piłki kopanej sportowej rywalizacji i miłe spędzenie wolnego czasu.

Projekt "Bawi nas Piłka" promuje rywalizację w duchu fair play, ma również na celu propagowanie sportu amatorskiego, upowszechnianie kultury fizycznej, promocję zdrowego trybu życia i stworzenie dzieciom z różnych środowisk szans na rozwój swoich sportowych talentów i umiejętności - informuje Opolski Związek Piłki Nożnej, organizator zainaugurowanego w sezonie 2014/2015 turnieju, którego pomysłodawcą i twórcą był zmarły pod koniec 2015 r. prezes OZPN Marek Procyszyn.

Następny turniej pod chmurką 4 października na stadionie w Koźlu. Gospodarzem zawodów będzie RTS Odra Kędzierzyn-Koźle.

Turniej w kategorii orlików i żaków przeprowadza się co miesiąc w poszczególnych powiatach województwa opolskiego. W chłodne miesiące imprezy z tego cyklu odbywają się w hali. Z uwagi na epidemię koronawirusa przeprowadzanie turniejów halowych będzie zależne od sytuacji związanej z COVID-19.

W

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe