Policjanci w Społecznej Szkole Podstawowej w Mechnicy. Dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie przebywać drogę do szkoły

  • 21.09.2020, 13:50
  • Źródło: KPP w Kędzierzynie-Koźlu
Policjanci w Społecznej Szkole Podstawowej w Mechnicy. Dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie przebywać drogę do szkoły Foto: KPP
Jak co rok we wrześniu trwa akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach działań policjanci odwiedzają szkoły oraz przedszkola. Funkcjonariusze przypominają jakie zasady obowiązują podczas poruszania się po drodze. Edukują najmłodszych uczniów, by pierwsze wyprawy do szkoły były bezpieczne.

Tym razem dzielnicowa st. sierż. Natalia Fesser z Komisariatu Policji w Kędzierzynie- Koźlu odwiedziła Społeczną Szkołę Podstawową w Mechnicy. Podczas spotkania z uczniami uświadamiała, gdzie można bezpiecznie przejść przez jezdnię oraz jak się zachować kiedy przy drodze nie ma chodnika. Ponadto policjantka przypomniała dzieciom dlaczego tak ważne jest noszenie odblasków.  Mundurowa zwróciła się również do uczniów z apelem, aby dbali o swoje bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem i przypominali rodzicom o konieczności korzystania z fotelika oraz pasów bezpieczeństwa.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania i wykazały się już dużą wiedzą na temat znaków drogowych oraz przechodzenia przez jezdnię. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali słodkości, odblaski i książeczki edukacyjne, do których będą mogły zajrzeć w razie wątpliwości dotyczących bezpieczeństwa na drodze.

 
Źródło: KPP w Kędzierzynie-Koźlu

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe