Barwnie i radośnie w Długomiłowicach. Przedszkolaki miały swoje święto

  • 22.09.2020, 08:22
  • W
Barwnie i radośnie w Długomiłowicach. Przedszkolaki miały swoje święto Foto: ZSP Długomiłowice
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto uchwalone przez Sejm w 2013 roku. Inicjatorami jego powstania byli dyrektorzy łódzkich przedszkoli. Dzień ten przypada na 20 września i co roku dostarcza dzieciom niezapomnianych wrażeń, dając wiele powodów do radości. W przedszkolu w Długomiłowicach nie mogło być inaczej.

Każda grupa wiekowa pod kierunkiem swojego wychowawcy spędziła ten dzień w wyjątkowy sposób. Dominowały ubrania w kolorze niebieskim, sale udekorowano balonami. Charakter tego dnia podkreśliła piosenkami i tańcem najmłodsza grupa Smerfów. Wychowawczyni, pani Lucyna, zorganizowała dla swoich milusińskich niecodzienną atrakcję. Każde z dzieci otrzymało bilet do „przedszkolnego” kina i wspólnie obejrzało bajeczny seans filmowy.

W grupie Żabek pod kierunkiem pani Moniki przedszkolaki ozdabiały farbami niebieskie balony. Natomiast dzieci z najstarszej grupy - Pszczółki zainspirowane przez swoją wychowawczynię, panią Magdę, wykonały kolorowymi pastelami szkice na temat „Moje marzenie”.

Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i odznaki przedszkolaka. Nie mogło też obyć się bez słodkości. W tym przypadku zamiast czekolady pojawiła się nie mniej słodka, za to o wiele zdrowsza, niespodzianka. Każdy uczestnik zabawy otrzymał rumiane jabłko prosto z Grudyni. Dary nadchodzącej jesieni placówka otrzymała od firmy Matejka Sady.

 

 

W

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe