Może tym razem padnie rekord łowiska. Karpiarze znów będą rywalizować nad Dębową

  • 23.09.2020, 09:14
  • W
Może tym razem padnie rekord łowiska. Karpiarze znów będą rywalizować nad Dębową Foto: PZW Jeden z okazów złowionych nad Dębową podczas ostatnich zawodów
W dniach 24-27 września nad zbiornikiem w Dębowej odbędą się kolejne w tym sezonie zawody karpiowe. W związku z tym nastąpią utrudnienia w korzystaniu z akwenu.

Za wyjątkiem części zbiornika przy tzw. „Meliorancie” obowiązywać będzie całkowity zakaz korzystania ze środków pływających. Nie będzie można też korzystać z pomostów i zbliżać się do stanowisk zawodniczych - zarówno od strony lądu, jak i wody. Za specjalnym zezwoleniem wójta gminy Reńska Wieś na poboczu ścieżki pieszo-rowerowej biegnącej wokół akwenu zawodnicy będą mogli zaparkować swoje pojazdy.

Zawody przeprowadzi Okręg PZW w Opolu z okazji 75-lecia istnienia Polskiego Związku Wędkarskiego. Koło z Reńskiej Wsi jako gospodarz akwenu w Dębowej będzie ich współorganizatorem.

- Wcześniejsze zawody z okazji 75-lecia istnienia PZW przeprowadzono w sierpniu na rzece Odrze w Opolu. Równocześnie konkurowano w dyscyplinach spinningowych, spławikowych i gruntowych - mówił podczas zawodów nad Dębową przeprowadzonych w dniach 9-13 września Tomasz Jędrzejczyk, wiceprezes ds. sportu w reńszczańskim kole. - Z racji tego, że Dębowa jest bardzo atrakcyjnym zbiornikiem jeżeli chodzi o duże okazy karpia i amura, zawody karpiowe będą właśnie u nas.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe