piątek, 29 marca 2024 14:42

Sukcesy parabadmintonisów z Kędzierzyna-Koźla na mistrzostwach Polski

Świetnie wypadli reprezentanci Kędzierzyna-Koźla w mistrzostwa Polski w parabadmintonie. Podopieczni trenera Tomasza Zioło wywalczyli 12 medali.

Druga edycja mistrzostw odbyła się w Zakopanem. Zawodnicy reprezentujący nasze miasto w stolicy Podhala grali pierwsze skrzypce. Łącznie zdobyli 12 medali – to najwięcej spośród wszystkich ekip startujących w zawodach.

Złote medale w grach pojedynczych wywalczyli Denis Grzesiuk (kategoria SL 4) oraz Dominika Tomańska (SU 5). Pierwsze miejsce w rywalizacji deblowej zajęła Julia Bolibrzuch (WH 1-WH 2). W rywalizacji singlowej juniorów złote krążki przypadły Zuzannie Jerzyk i Kamilowi Tarandzie (oboje SL 4).

Srebrne medale zdobyli Zuzanna Jerzyk w singlu (SL 4) oraz Denis Grzesiuk w grze deblowej (SL 3-SL 4).

Natomiast na najniższym stopniu podium w mikście (SL 3-SU 5) stanęli Denis Grzesiuk i Zuzanna Jerzyk. Brązowe medale zdobyli też Kamil Taranda w singlu (SL 4) oraz w deblu (SL 3-SL 4), a także Julii Bolibrzuch w rywalizacji par mieszanych (WH 1-WH 2).

Zawodnicy wraz z trenerem serdecznie dziękują Fundacji Promocji Sportu, Zdrowia i Sztuki – Piersi (fundacja zespołu Piersi), dzięki której możliwe były wyjazd do Zakopanego i pobyt na miejscu oraz Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji oraz firmie WAK Trans, które wspierają nasz parabadmintonistów na co dzień.