wtorek, 16 kwietnia 2024 06:51

W Zakrzowie nie miała sobie równych. Weronika Wiącek mistrzynią Polski juniorów młodszych w ujeżdżeniu

Pierwsza tego typu impreza jeździecka na Opolszczyźnie i taki sukces klubu reprezentującego gospodarza wydarzenia - Ośrodek Szkolenia Olimpijskiego - GOSiR w Zakrzowie. Zawodniczka LKJ Lewada najlepsza w Polsce.
  • Źródło: LKJ Lewada
Od lewej: Aleksandra Błachno (Wrocławski Klub Jeździecki), Weronika Wiącek (LKJ Lewada), Martyna Baściuk (Stowarzyszenie KS Chojnów)

Autor: Foto: LKJ Lewada

Zawodniczka zakrowskiego klubu - Weronika Wiącek 23 września tryumfowała w dwóch półfinałach. W rozegranym nazajutrz finale została złotą medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w ujeżdżeniu 2020 w kategorii dużych koni.

Srebrny medal zdobyła Aleksandra Błachno na Travenort's Diabolo (Wrocławski Klub Jeździecki), a brązowy - Martyna Baściuk na Przedświt Baraż (Stowarzyszenie KS Chojnów).

W kategorii kuców złoty medal zdobyła Martyna Ossowska na Chesterze (KJ Pegaz Reda), srebrny - Ivette Chock i Eldom (KS Centurion), a brązowy - Nadia Cinal na Kadr Pony Sport (Lider Radzionków).

Komplet wyników z XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w ujeżdzeniu 2020 można na stronie ZawodyKonne.