Nawołują do walki z benzenem. Nocny protest w Kędzierzynie-Koźlu

  • 25.09.2020, 09:07
  • Rafał Pulkowski
Nawołują do walki z benzenem. Nocny protest w Kędzierzynie-Koźlu Foto. Benzen Kędzierzyn-Koźle
Czarne plakietki z hasłami wzywającymi władze do działania w sprawie walki z benzenem pojawiły się w nocy z 24 na 25 września w różnych miejscach Kędzierzyna-Koźla.

Emblematem, który powtarza się na wszystkich plakietkach jest trupia czaszka. Hasła, a właściwie hasztagi, to m.in.: #dośćbezczynności, #chcemyoddychać, #benzen=rak, #benzencity, #władzadozmiany czy też nawiązujący do odejścia prezydenta miasta #sabinaodejdź, który widnieje na pomniku Józefa Piłsudskiego na Placu Rady Europy przed urzędem miasta.

Powodem protestu był kolejny wzrost pików benzenu, które niepokoją wielu mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, a także efekt rozmów poniedziałkowego tzn. "okrągłego stołu" w sprawie ochrony powietrza w Kędzierzynie-Koźlu, na który oprócz władz miasta, przybyli przedstawiciele: urzędu marszałkowskiego, starostwa powiatowego, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz kilku posłów, senatorów i radnych miejskich i wojewódzkich. Przeczytacie o tym: TUTAJ.

 

Rafał Pulkowski

Czy twoim zdaniem stan jakości powietrza w Kędzierzynie-Koźlu:

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkaniecKK
mieszkaniecKK 25.09.2020, 15:11
mam rozumieć, że kleiły to te trzy osoby które strajkowały przy PKP?
Krzysztof Krystyna i Jerzy ? - Ich troje,

Pozostałe