Nasi sąsiedzi objęci dodatkowymi obostrzeniami. Od soboty powiat głubczycki w strefie "czerwonej"

  • 25.09.2020, 09:54
  • W
Nasi sąsiedzi objęci dodatkowymi obostrzeniami. Od soboty powiat głubczycki w strefie "czerwonej" Foto: pexels
Od 26 września zaczną obowiązywać zmiany na liście powiatów, w których wprowadzono dodatkowe obostrzenia w związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa.

Lista jest aktualizowana co tydzień. Od 19 września jednym z trzech powiatów zakwalifikowanych jako strefa "czerwona" był powiat kluczborski. Od 26 września w strefie tej znajdą się powiaty głubczycki i kartuski (woj. pomorskie). W strefie żółtej znajdzie się 19 powiatów (w tym pow. brzeski), a w tzw. strefie alertowej - 10 (w tym pow. kluczborski).

Kluczowym obostrzeniem w czerwonym rygorze jest obowiązkowe zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej. Nie mogą się odbywać się w strefach "czerwonych" targi ani wydarzenia kulturalne. Zamknięte są wesołe miasteczka, parki rozrywki, parki rekreacyjne czy ośrodki rehabilitacji. Wydarzenia sportowe mogą się odbywać tylko bez udziału publiczności. W kościołach obowiązuje ograniczenie liczby maksymalnie do 50 proc. obłożenia kościoła lub innego obiektu religijnego. Na zewnątrz świątyń może gromadzić się do 150 osób. W spotkaniach, także rodzinnych, może uczestniczyć do 50 osób. Na siłowaniach na 1 osobę musi przypadać 10 m.kw. W kinach publiczność może zajmować jedynie 1/4 wolnych miejsc.

W

Czy odczuwasz skutki kryzysu gospodarczego spowodowanego pandemią?

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe