Muzeum Ziemi Kozielskiej docenione

  • 25.09.2020, 09:37
  • Źródło: Urząd miasta
Muzeum Ziemi Kozielskiej docenione
Projekt rewitalizacji wzgórza zamkowego został laureatem ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”. Muzeum Ziemi Kozielskiej znalazło się w ścisłym gronie pięciu finalistów w kategorii „Obiekty kultury, sportu, zdrowia i rekreacji”. Do Kędzierzyna-Koźla powędrowała również nagroda specjalna przyznana przez branżowe wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

Uroczysta gala ogłoszenia wyników i wręczenia nagród XXIV edycji konkursu odbyła się w Zamku Królewskim w Warszawie. Wyróżnienia z rąk organizatorów odebrała prezydent Sabina Nowosielska. Pamiątkowe dyplomy za inwestycje na wzgórzu zamkowym przyznano również wykonawcy - firmie ALOG z Kędzierzyna-Koźla oraz projektantowi – firmie Projekt 3 z Rybnika. Dzięki ogromnemu wsparciu mieszkańców nasze muzeum znalazło się także na wysokim piątym miejscu w głosowaniu internautów.

Konkurs „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” jest organizowany od blisko ćwierć wieku. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie realizacji przedsięwzięć budowlanych wyróżniających się szczególnymi walorami. Spośród kilkuset obiektów z całej Polski zgłoszonych do tegorocznej edycji do ścisłego finału zakwalifikowano zaledwie 76.

 

 

Źródło: Urząd miasta

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe