Dwie drużyny Akademii Piłkarskiej Chemika zagrają w Copa Española

  • 25.09.2020, 10:29
  • Ł
Dwie drużyny Akademii Piłkarskiej Chemika zagrają w Copa Española Foto: Wojciech Wojkowski Reprezentacja Chemika na ubiegłorocznej edycji turnieju
Dwa zespoły Akademii Piłkarskiej Chemika Kędzierzyn-Koźle, pod patronatem Grupy Azoty ZAK SA, wezmą udział w międzynarodowym turnieju dla dzieci, który 26 i 27 września rozegrany zostanie na Stadionie Śląskim.

Na murawie olbrzymiego stadionu w Chorzowie odbędzie się druga edycja imprezy pn. „Copa Española – Międzynarodowy Turniej Akademii Piłkarskich”.

Do rywalizacji przystąpi kilkadziesiąt drużyn i niemal 500 młodych zawodników, którzy rywalizować będą w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród uczestników wiele uznanych, piłkarskich marek, jak choćby: Piast Gliwice, Ruch Chorzów, Widzew Łódź czy Banik Ostrawa. W tym gronie wystąpią dwa zespoły Chemika.

 

W sobotę zagrają żaki w składzie: Ksawery Badura, Wiktor Gdula, Antonina Jaremko, Marcel Kondraciuk, Filip Kondraciuk, Dawid Potym, Dorian Gdowski, Feliks Kras i Franciszek Koralewski, a w niedzielę skrzaty w składzie: Wiktor Gdula, Feliks Kras, Antoni Marchewka, Marcel Mielimączka, Szymon Stańczyk i Leon Sadyk.

Ekipa żaków w fazie grupowej zmierzy się z: UKKS-em Katowice, Śląskiem Wrocław, Academia Espanola Chorzów i Barca Academy Warszawa.

Natomiast rywalami skrzatów będą: GKS Jastrzębie, Śląsk Wrocław, Iskra Pszczyna i Zaborze Zabrze.

 

Jak zapewniają organizatorzy z Fundacji Española, będą to nie tylko zawody sportowe. Uczczona zostanie pamięć powstańców śląskich. Do dyspozycji najmłodszych będzie strefa zabaw z animatorami. Nie zabraknie różnych atrakcji.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe