Koronawirus w siatkarskiej PlusLidze. Dwa mecze przełożone

  • 25.09.2020, 10:45
  • Grzegorz Łabaj
Koronawirus w siatkarskiej PlusLidze. Dwa mecze przełożone Najbliższe mecze z udziałem drużyny z Suwałk zostały przełożone
Rozgrywki siatkarskiej PlusLigi dopiero co się rozpoczęły, a już zaczynają się problemy związane z pandemią. Z powodu wykrycia wirusa wśród zawodników drużyny Ślepsk Malow Suwałki trzeba było odwołać mecze.

Klub z Suwałk poinformował, że w rezultacie przeprowadzonych 23 września testów na obecność koronawirusa, pięciu członków drużyny otrzymało wynik pozytywny.

- Mając na uwadze dobro osobiste naszych zawodników, sztabu i członków administracji klub nie podaje do publicznej wiadomości danych osobowych zakażonych. Informujemy również, że zgłoszono do sanepidu wszystkie osoby, które w ostatnim czasie miały kontakt z zakażonymi przez co najmniej 15 minut, w odległości mniejszej niż 1,5 m i bez maseczek - czytamy w komunikacie klubu z Suwałk.

W związku z powyższym Polska Liga Siatkówki zdecydowała się na wniosek klubu odwołać mecze: 3. kolejki PlusLigi z Cerradem Eneą Czarnymi Radom, pierwotnie zaplanowany na 27 września 2020 roku oraz 4. kolejki PlusLigi z Asseco Resovią Rzeszów, pierwotnie zaplanowany na 1 października 2020 roku. Nowe terminy rozegrania meczów zostaną ustalone i podane do publicznej wiadomości w późniejszym czasie.

- Czekamy na kolejne informacje o dalszym rozwoju sytuacji od władz klubu z Suwałk. Nasi konsultanci, z którymi także jesteśmy w stałym kontakcie, analizują sytuację na bieżąco i doradzają, by jak najskuteczniej i najszybciej poradzić sobie z zaistniałą sytuacją. Przede wszystkim jednak życzymy szybkiego powrotu do zdrowia wszystkim członkom drużyny z Suwałk - skomentował sytuację dla portalu plusliga.pl Wiesław Kozieł, członek zarządu Polskiej Ligi Siatkówki S.A. odpowiedzialny za procedury COVID-19 w PLS.

Grzegorz Łabaj

Jak wypadnie Grupa Azoty ZAKSA w sezonie 2020/2021 PlusLigi?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe