Po drabinie i przez okno, by ratować życie. Sprawna akcja naszych policjantów

  • 26.09.2020, 16:58
  • Źródło: KPP
Po drabinie i przez okno, by ratować życie. Sprawna akcja naszych policjantów
Policjanci z Kędzierzyna-Koźla po otrzymaniu informacji o braku kontaktu rodziny ze swoim krewnym, udali się do miejsca jego zamieszkania. Aby ratować życie mężczyzny, mundurowi weszli do jego mieszkania przez okno. 52-latek leżał na podłodze i wymagał natychmiastowej pomocy medycznej. Mężczyzna trafił do szpitala pod opiekę specjalistów.

24 września przed godziną 7 dyżurny kędzierzyńsko-kozielskiej policji odebrał zgłoszenie od operatora numeru 112, na który zadzwoniła zaniepokojona kobieta. Zgłaszająca martwiła się o swojego ojca, który był schorowany i mieszkał sam, ponieważ od kilku godzin nie odbierał telefonu.

Pod wskazany adres natychmiast pojechali sierżanci Tomasz Strzondała i Szymon Kubów. Na miejscu policjanci ustalili, że drzwi do mieszkania są zamknięte od środka. W związku z podejrzeniem, że życie i zdrowie mężczyzny jest zagrożone, funkcjonariusze bez wahania podjęli decyzję o wejściu do domu. Przy pomocy drabiny weszli przez okno znajdujące się na pierwszym piętrze. Jak się okazało, mieszkający tam 52-latek leżał na podłodze. Z mężczyzną nie było kontaktu.

Funkcjonariusze udzielili mu pierwszej pomocy oraz wezwali pogotowie ratunkowe, które zabrało go do szpitala.

Źródło: KPP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe