Jakub Bujak najlepszy w biegu przez płotki w drużynowych mistrzostwach Polski

  • 28.09.2020, 09:53
  • Ł
Jakub Bujak najlepszy w biegu przez płotki w drużynowych mistrzostwach Polski
W Lublinie rozegrany został finał drużynowych mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Świetnie w barwach Politechniki Opolskiej zaprezentował się Jakub Bujak z Kędzierzyna-Koźla, który wygrał bieg na 110 metrów przez płotki.

Finał lekkoatletycznej Ekstraligi z udziałem najlepszych klubów w Polsce odbył się 26 września w Lublinie. Zwyciężyli gospodarze z AZS UMCS, którzy zgromadzili 111 punktów. Drugie miejsce dla KS Podlasia Białystok (91 pkt.), a trzecie AZS AWF Kraków (78 pkt.).

W barwach AZS-u KU Politechnika Opolska, który z 76 punktami na koncie sklasyfikowany został na szóstej pozycji, wystąpił reprezentant naszego miasta Jakub Bujak. Podopieczny trenera Andrzeja Saczko w biegu na 110 metrów przez płotki pokonał dwóch członków kadry narodowej i zwyciężył w tej konkurencji. Lekkoatleta z Koźla w bardzo trudnych warunkach pogodowych (ulewa) uzyskał czas 14,55 sekund. Drugi był Kacper Schubert (RKS Łódź) z czasem 14,64 s, a trzeci Artur Dakowicz (Podlasie Białystok) – 14,95 s.

- Po bardzo dobrym sezonie oczekujemy teraz na powołania Kuby do kadry narodowej płotkarzy - przyznał trener Andrzej Saczko.

Przypomnijmy, że w lutym nasz lekkoatleta zdobył złoty medal halowych mistrzostw Polski U-23 w skoku wzwyż. Natomiast we wrześniu został wicemistrzem kraju U-23 w biegu na 110 m ppł oraz brązowym medalistą w skoku wzwyż, a także zdobył srebrny medal Akademickich Mistrzostwach Polski w biegu na 110 m ppł.

 

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe