Do dyspozycji rodziców w naszym powiecie jest 8292 bonów turystycznych

  • 28.09.2020, 10:11
  • Źródło: ZUS
Do dyspozycji rodziców w naszym powiecie jest 8292 bonów turystycznych
Z polskiego bonu turystycznego można korzystać od 1 sierpnia tego roku. W tej chwili do dyspozycji rodziców w Kędzierzynie-Koźlu i powiecie jest 8 292 bonów o wartości 6 mln 620 tys. zł. Jak często z tej formy płatności za urlop korzystali mieszkańcy miasta i okolicy?

Na przełomie sierpnia i września co piąty rodzic w województwie opolskim aktywował polski bon turystyczny. Nasz region był pod tym względem na czwartym miejscu z 16. województw. Mieszkańcy Opolszczyzny ustępowali w częstotliwości płacenia bonem tylko rodzicom z Mazowsza, Górnego Śląska i województwa kujawsko-pomorskiego.

- Z wszystkich bonów turystycznych dostępnych rodzicom oraz opiekunom w Kędzierzynie-Koźlu i okolicy powiecie zostało aktywowanych 2 187 na kwotę ponad 1 miliona 846 tysięcy złotych. W liczbach bezwzględnych to trzeci wynik w regionie, tuż po powiecie opolskim
i nyskim - poinformował nas Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Samo aktywowanie polskiego bonu turystycznego na Platformie Usług Elektronicznych ZUS nie oznacza, że uprawniona osoba wykorzystała go w całości lub częściowo. Bonem można płacić a usługi hotelarskie i imprezy turystyczne do końca marca 2022 roku.

Do tej pory osoby uprawnione do korzystania z tej formy płatności aktywowały
w województwie opolskim ponad 23,6 tys. bonów na kwotę sięgającą 20,3 mln zł. W całej Polsce uprawnionych do polskiego bonu turystycznego jest obecnie ponad 4 mln 112 tys. osób, a 958 tys. bonów zostało aktywowanych. W porównaniu do końca sierpnia liczba aktywnych bonów wzrosła o 55 tys.

Źródło: ZUS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe