Wyrosną z nich sportowe asy. Projekt finansowany przez marszałka daje kopa do działania

  • 28.09.2020, 10:37
  • W
Wyrosną z nich sportowe asy. Projekt finansowany przez marszałka daje kopa do działania Foto: archiwum prywatne, W W realizację zadania zaangażowany jest Jan Malik - instruktor i trener. Gminny koordynator sportu szkolnego wybierał sprzęt, który zakupiono w ramach projektu. Na zdjęciu pan Jan podczas jednego z turniejów mikołajkowych w Cisku
Działający w gminie Cisek od 2016 r. Uczniowski Klub Sportowy "Cisek" organizuje zajęcia tenisa stołowego dla dzieci z całej gminy. Zawody i turnieje przyciągają graczy już od najmłodszych klas. Nadchodzący okres będzie dla miłośników ping-ponga niezwykle emocjonujący.

Wychowankowie ciseckiego klubu odnoszą sukcesy w zawodach powiatowych i wojewódzkich. Wychodząc naprzeciw potrzebom i zainteresowaniom dzieci i młodzieży, zaplanowano organizację dwóch turniejów w tenisie stołowym oraz wspólnego „Treningu z mistrzem” dla dzieci i dorosłych z udziałem znanych tenisistów, trenerów i działaczy tej dyscypliny.

Turniej tenisa stołowego dla dzieci klas I-II i III-IV przebiegnie pod hasłem „W tenisa gramy od pierwszej klasy, wyrosną z nas sportowe asy”. W drugim turnieju będą rywalizować uczniowie klas V-VI i VII-VIII. W imprezie „Trening z mistrzem” pokazowe zajęcia w formie gier i zabaw przeprowadzą znani zawodnicy. Dla każdego uczestnika przewiduje się poczęstunek, a dla zwycięzców nagrody.

W celu realizacji tego zadania dla UKS "Cisek" zakupiono profesjonalne stoły do tenisa stołowego, robota treningowego, piłeczki i rakietki tenisowe oraz tablice wyników.

- Z kolei dla Publicznej Szkoły Podstawowej w Łanach, która jest współorganizatorem wydarzeń, zostały zakupione płotki treningowe, drabinki koordynacyjne i zestaw nagłośnieniowy - informuje Tomasz Golasz, prezes OSP w Miejscu Odrzańskim.

Zadanie jest częścią większego projektu realizowanego przez kierowaną przez druha Golasza jednostkę. Nosi on nazwę "Wydarzenia sportowe i rekreacyjne kluczem na aktywne społeczeństwo". Projekt mógł dojść do skutku dzięki Marszałkowskiemu Budżetowi Obywatelskiemu, który finansuje samorząd województwa opolskiego. Kwota dofinansowania wynosi 25 tys. zł.

W

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe