Football Academy Kędzierzyn-Koźle wygrała regionalny turniej żaków

  • 29.09.2020, 10:29
  • Ł
Football Academy Kędzierzyn-Koźle wygrała regionalny turniej żaków
Reprezentacja UKS-u 9 Football Academy Kędzierzyn-Koźle wygrała regionalny turniej „Bawi nas piłka” w kategorii żaków, który rozegrany został w Strzelcach Opolskich 27 września.

W niedzielę na stadionie w Strzelcach Opolskich do rywalizacji żaków stanęło sześć drużyn: UKS AP Otmęt Krapkowice, KS Młodzik Strzelce Opolskie, KS Cisowa Kędzierzyn-Koźle, MKS Gogolin, Victoria Żyrowa oraz UKS 9 FA Kędzierzyn-Koźle.

Zespół z naszego miasta wystąpił w składzie: Adam Bujara, Mateusz Kołodziej, Igor Jakubowski, Oskar Magoch, Antoni Czaja, Mikołaj Krzywicki oraz Ignacy Tomanek. Chłopcy z UKS-u zaprezentowali się znakomicie, wygrywając wszystkie pięć spotkań. Na dodatek strzelili rywalom 28 goli, a sami stracili tylko jedną bramkę.

- Nie gole były jednak najważniejsze, a sposób w jaki nasze żaki rozgrywały swoje akcje. Wymiany podań były bardzo długie, asysty dokładne i przemyślane. Oczywiście nie ustrzegliśmy się kilku błędów, ale ostatecznie, zdecydowanie więcej było pięknych zagrań niż niedokładności, wynikających głównie z wielkich emocji, jakie towarzyszyły rozgrywkom młodych piłkarzy - relacjonuje trener drużyny Tomasz Radłowski.

Teraz przed żakami UKS-u 9 FA kolejne turnieje, zaplanowane na październik i listopad, podczas których będą mieli możliwość weryfikowania swoich umiejętności z innymi rówieśnikami.

Warto też dodać, że w ostatnim czasie zawodnik Football Academy Kędzierzyn-Koźle Krzysztof Nycz otrzymał powołania na jesienne zgrupowanie reprezentacji Polski Football Academy w kategorii U-11, które odbędzie się w dniach 2-4 października w Nieborowie.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe