Czy faceci odejdą do lamusa? To całkiem możliwe

  • 01.10.2020, 20:25
  • ANKO
Czy faceci odejdą do lamusa? To całkiem możliwe
Choć zgodnie z tradycją Dzień Chłopaka, obchodzony 30 września, przeszedł bez większego echa, to obecność mężczyzn zauważono przynajmniej pod względem naukowym.

Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy,
Mmmmmm, orły, sokoły, herosy!
Gdzie ci mężczyźni na miarę czasów,
Gdzie te chłopy jeeeee…..

.....śpiewała niegdyś Danuta Rinn. Faktycznie zgodnie z pewnymi teoriami naukowymi płeć brzydka niknie w oczach.

- 30 września w I Liceum Ogólnokształcącym w Kędzierzynie-Koźlu z okazji Dnia Chłopaka, w ramach projektu edukacyjnego z biologii, trochę przekornie, zastanawialiśmy się nad bardzo poważnym tematem, a mianowicie przyszłością płci męskiej w środowisku. Zagadnienia związane z endokrynnym wpływem zanieczyszczeń środowiska na organizmy żywe przybliżyła nam dr hab. Anna Poliwoda, pracownik Wydziału Chemii Uniwersytetu Opolskiego - czytamy na  facebookowym fanpage`u  I LO im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu.

Może i niektórzy podejdą do tego z przymrużeniem oka, ale stwierdzenia typu „męskość towarem deficytowym”, albo „współczesny trzydziestolatek jest tylko w połowie takim mężczyzną, jakim był jego ojciec” mogą wpędzić płeć brzydką w pewne kompleksy.

„W ostatnich latach coraz większą uwagę poświęca się związkom endokrynnie aktywnym, które poza zdolnością do biokumulacji, zdolne są do łączenia się z receptorami hormonów steroidowych, zwłaszcza estrogenów i androgenów. Konsekwencją tego mogą być dysfunkcje układu rozrodczego, immunologicznego i neurologicznego. Najpoważniejsze skutki biologiczne to obniżenie jakości nasienia, zaburzenie syntezy testosteronu i zaburzenia pracy tarczycy. Badania pokazują, że spada płodność osobników męskich, a samce ryb zaczynają składać ikrę. Do związków endokrynnie aktywnych zaliczamy substancje pochodzenia antropogenicznego (dioksyny, bisfenole, ftalany, środki antykoncepcyjne). Czy grozi nam prawdziwa seksmisja? Zależy to w głównej mierze od naszej świadomości proekologicznej” - napisała na facebookowym fanpage`u  I LO Karina Sobota.

Wprawdzie do ziszczenia się czarnego scenariusza z pamiętnego filmu „Seksmisja” jeszcze nam daleko, ale najwyraźniej jest coś na rzeczy.

 

 

 

ANKO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe