Starcie niepokonanych drużyn. Trefl Gdańsk podejmie Grupę Azoty ZAKSA

  • 03.10.2020, 12:27
  • Grzegorz Łabaj
Starcie niepokonanych drużyn. Trefl Gdańsk podejmie Grupę Azoty ZAKSA
Pojedynek dwóch niepokonanych drużyn będzie hitem piątej kolejki siatkarskiej PlusLigi. W sobotę 3 października o godz. 20.30 Trefl Gdańsk podejmie Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Coraz mniej spotkań rozgrywanych jest w siatkarskiej ekstraklasie, a to za sprawą potwierdzenia zakażeń koronwirusem w kolejnych klubach. Do pauzujących drużyn z Suwałk i Warszawy dołączyły MKS Będzin oraz GKS Katowice. W obu ekipach zdiagnozowano chorobę u jednego zawodnika, a pozostali przebywają w kwarantannie i są testowani.

Tak więc z siedmiu zaplanowanych meczów piątej kolejki rozegrane zostaną tylko trzy, a nikt nie wie co przyniosą kolejne dni. Dlatego władze Polskiej Lig Siatkówki zwołały nadzwyczajne zebranie udziałowców na 5 października.

- Sytuacja w kraju, tak jak przewidywali nasi specjaliści, jest niepokojąca, co oczywiście przekłada się także na zagrożenia w naszych rozgrywkach - mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. - W trakcie rozmów z prezesami klubów chcemy omówić strategię na dalsze tygodnie oraz przedstawić opinię przygotowaną przez specjalistów. Musimy być gotowi na zupełnie niestandardowe działania, bo tego wymagają obecne, wyjątkowe czasy. Już przed startem sezonów rozmawialiśmy o pomysłach, co zrobić gdy będzie sporo zakażeń. Teraz jednak musimy podjąć konkretne decyzje. Będziemy na bieżąco informować o naszych ustaleniach i robić wszystko, co możliwe, byśmy mogli kontynuować grę.

Wracając do sobotniego meczu Trefla z ZAKSĄ, to zapowiada się ciekawe widowisko. Podopieczni Michała Winiarskiego już w okresie przygotowawczym zmagali się z koronawirusem. W połowie lipca zakażenie stwierdzono niemal w całej drużynie. Najdłużej, bo aż 40 dni, chorował i przebywał na kwarantannie rozgrywający Marcin Janusz. Pomimo problemów z prowadzeniem zajęć i skróceniem okresu treningowego przed startem PlusLigi, zespół z Gdańska początek sezonu miał udany. Wygrał kolejno z Czarnymi Radom, Cuprum Lubin i MKS-em Będzin. Jednak teraz możliwości Trefla zweryfikują kędzierzynianie, którzy prezentują się znakomicie, a w ostatnich meczach pokonali bardzo mocne ekipy z Bełchatowa i Jastrzębia.

Skład Trefla Gdańsk w tym sezonie: rozgrywający: Marcin Janusz, Łukasz Kozub; atakujący: Kewin Sasak, Mariusz Wlazły; przyjmujący: Mateusz Janikowski, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Mika, Moritz Reichert; środkowi: Pablo Crer, Seweryn Lipiński, Bartłomiej Mordyl, Karol Urbanowicz; libero: Fabian Majcherski, Maciej Olenderek; trener: Michał Winiarski.

Mecz w Ergo Arenie rozegrany zostanie bez udziału publiczności, ponieważ Sopot znalazł się w tzw. czerwonej strefie. Transmisja od godz. 20.30 w Polsacie Sport.

Grzegorz Łabaj

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

🇨🇵 ZAKSA 🇨🇵
🇨🇵 ZAKSA 🇨🇵 03.10.2020, 18:01
Sprężyć się, wygrać 3 - jądro i wracać z kompletem punktów.

Pozostałe