Festiwal Praw Człowieka w II Liceum Ogólnokształcącym

  • 08.03.2019, 13:32 (aktualizacja 08.03.2019, 13:39)
  • Ł
III Festiwal Praw Człowieka - Międzyszkolny Turniej Debat Oksfordzkich
loadingŁaduję odtwarzacz...
Za nami trzecia edycja Festiwalu Praw Człowieka i Międzyszkolnego Turnieju Debat Oksfordzkich w Kędzierzynie-Koźlu. 1 marca w II Liceum Ogólnokształcącym uczniowie pochylili się nad tezami dotyczącymi praw osób niepełnosprawnych.

Turniej debat cieszył się dużym zainteresowaniem, gdyż do rywalizacji na argumenty przystąpiło 76 mówców zgłoszonych w 19 drużynach. Walka na słowa toczyła się z podziałem na uczniów klas 4-6 i 7-8 ze szkół podstawowych oraz w kategorii szkól średnich.

Nad przebiegiem debat czuwało pięć komisji sędziowskich, na czele których stali zaproszeni prawnicy i doświadczeni nauczyciele. W rolę tę wcielili się: sędzia Sądu Rejonowego Radosław Jamroży, mecenas Jacek Różycki, przewodniczący Komisji Praw Człowieka w opolskiej ORA mecenas Agata Wróbel, prawnik i nauczyciel Szkoły Podstawowej w Rogach Sandra Langer oraz nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w PSP nr 11 Krzysztof Kazanowski.

 

Łącznie przeprowadzono 28 debat, które odbyły się zgodnie z regulaminem Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Tezy przygotowali nauczyciele we współpracy ze Stowarzyszeniem Mówców działającym przy II LO im. Mikołaja Kopernika.

- W ocenie sędziów debaty miały bardzo wysoki poziom w każdej kategorii. Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone już 14 marca w czasie uroczystej gali w Domu Kultury „Chemik” – informuje Piotr Jahn, nauczyciel w II LO i rzecznik festiwalu.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe