Zadanie pochłonie 2,3 miliona złotych. Za połowę zapłaci państwo

  • 05.10.2020, 20:01
  • W
Zadanie pochłonie 2,3 miliona złotych. Za połowę zapłaci państwo W
Rozpoczął się kompleksowy remont jednego z głównych szlaków komunikacyjnych w Kędzierzynie-Koźlu - ulicy Królowej Jadwigi na osiedlu Piastów. Wedle zapewnień droga nie będzie całkowicie zamknięta, aczkolwiek można się spodziewać pewnych ograniczeń w ruchu.

Umowę na remont drogi na początku września podpisało Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu. Wartość inwestycji opiewa na 2,3 mln zł. Tę kwotę po połowie sfinansuje budżet powiatu i środki pochodzące z dofinansowania, jakie starostwo pozyskało z Funduszu Dróg Samorządowych.

Roboty drogowe prowadzone będą od skrzyżowania z ul. Krzywoustego do skrzyżowania z DK nr 40 na długości ponad 600 metrów. Dzięki zadaniu droga zyska solidną podbudowę. Kosztem jednego z dwóch pasów jezdni przybędzie około 80 nowych miejsc parkingowych. "W ramach wykonanych robót budowlanych (...) przewiduje się przeznaczenie dla ruchu jednej jezdni (z dwóch obecnie istniejących), natomiast na drugiej przewiduje się wykonanie parkingów dla samochodów osobowych" - czytamy w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, którego przedmiotem jest inwestycja.

To kolejna po ul. Krzywoustego i al. Lisa droga na os. Piastów, która doczeka się modernizacji.

W

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gule
Gule 05.10.2020, 20:21
Wszystko pięknie ładnie tylko niech pomyślą o wyjeżdzie z tego grałdołka . W szczycie wyjazd w stronę centrum to SF.

Pozostałe