Dwa medale badmintonistów z Kędzierzyna-Koźla na mistrzostwach Polski

  • 06.10.2020, 11:25
  • Ł
Dwa medale badmintonistów z Kędzierzyna-Koźla na mistrzostwach Polski Foto: Beninca UKS Feniks
Dwa medale wywalczyli badmintoniści klubu Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle podczas indywidualnych mistrzostw Polski młodzików młodszych, które rozegrane zostały w Głubczycach.

Najlepiej z naszych zawodników wypadł Wojciech Budny, który w parze z Rafałem Mielnikiem z Technika Głubczyce, zdobyli złoty medal w grze podwójnej. Na najniższym stopniu podium w tej samej kategorii stanął Tymoteusz Cybulski, który zagrał z Pawłem Kiszczykiem z Technika Głubczyce.

- To były bardzo długie zmagania, gdyż turniej kwalifikacyjny rozpoczął się1 października, a finały rozegrano 4 października. Benince UKS Feniks reprezentowało ponad dwudziestu zawodników. Wszyscy medaliści uczęszczają do klas mistrzostwa sportowego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19, a ich trenerem jest Krzysztof Maślanka - informuje Jarosław Szynol z Beninca UKS Feniks.

Barwy kędzierzyńskiego klubu, oprócz medalistów, reprezentowali: Maciej Zmarz, Krzysztof Łoboda, Kosma Saniawa, Mikołaj Saska, Tymoteusz Sroka, Maksym Kucharski, Filip Krzywicki, Filip Wieczorek, Bartek Kornas, Amelia Krząkała, Olimpia Maślanka, Lena Maślanka, Maja Wójcik, Maja Zmarz, Zuzanna Baran, Zuzanna Wróbel, Julia Mrozek, Magda Mincewicz, Laura Wach oraz Patrycja Wszołek.

W Głubczycach wystąpili też młodzi badmintoniści MMKS-u Kędzierzyn-Koźle. Najlepiej wypadła Hanna Banaszak, która w grze pojedynczej i deblowej (w parze z Sonią Żwan z AZS-u UW Warszawa) dotarła do ćwierćfinałów i ostatecznie sklasyfikowana została na miejscach 5-8. MMKS reprezentował też Jacek Matula, który w kwalifikacjach był rozstawiony z numerem jeden, ale pożegnał się z turniejem już po pierwszym meczu. Natomiast w grze mieszanej, wraz z Lilianną Zgryzą z UKS-u Junior Wrzosowo, odpadł w drugiej rundzie.

Ł

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe