Mistrzostwa województwa dzieci w lekkiej atletyce i mityng na "Kuźniczce"

  • 07.10.2020, 13:42
  • Ł
Mistrzostwa województwa dzieci w lekkiej atletyce i mityng na "Kuźniczce"
Po dłuższej przerwie na stadionie „Kuźniczka” w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowano mistrzostwa województwa dzieci w lekkiej atletyce oraz otwarty mityng dla starszych zawodników. Przy okazji pożegnano Mariusza Gałązkę, który zakończył karierę sportową.

W zawodach wzięło udział około dwustu zawodników. Bardzo  dobrze spisali się reprezentanci miejscowego MMKS, którzy zdobyli sześć medali w kategorii U-14.

Konkurs skoku w dal wygrała Emilia Bujak z wynikiem 4,18 m. Najlepszy w pchnięciu kulą był Szymon Sztucki, który osiągnął odległość 8,46 m, a drugie miejsce w tej konkurencji zajął Arkadiusz Halek (8,37 m). Z kolei Tomasz Harz skoczył wzwyż 145 cm, co dało mu złoty medal. Ten sam zawodnik wywalczył srebro w skoku w dal z wynikiem 4,86 m. Brązowy krążek dla MMKS-u dorzucił Kacper Murawski, który zajął trzecią pozycję w skoku wzwyż.

Wszyscy medaliści trenują pod okiem Andrzeja Saczko i są uczniami PSP nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu.

- Łącznie w zawodach wzięło udział 27 młodych zawodników MMKS, którzy zaliczyli 45 osobostartów. Specjalne wyróżnienie otrzymały dwie najmłodsze uczestniczki mistrzostw z rocznika 2011, które stawiały swoje pierwsze kroki na zawodach lekkoatletycznych. Pamiątkowy medal otrzymały Marta Świątek i Gabriela Wachulec - relacjonuje Andrzej Saczko.

Jednocześnie na „Kuźniczce” przeprowadzono mityng lekkoatletyczny dla starszych zawodników. Najbardziej wartościowe wyniki uzyskali: Jakub Korejba w rzucie dyskiem (58,67 m), Jakub Bujak w biegu na 100 m (11,29 s) oraz w skoku w dal (6,84 m), a także Mariusz Gałązka w pchnięciu kulą 16,87 m. Były to jednocześnie ostatnie zawody dla tego zawodnika, który zakończył swoją karierę miotacza. Przy okazji Mariuszowi za wiele lat wspaniałej kariery sportowej i reprezentowania miasta gratulowali i dziękowali zastępca prezydenta miasta Wojciech Jagiełło i wiceprezes Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w Opolu Janusz Trzepizur.

- W imieniu lekkoatletów dziękujemy władzom miasta, za modernizację urządzeń lekkoatletycznych. Dzięki temu stadion ponownie uzyskał licencję Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i dzięki temu mogliśmy przeprowadzić zawody - dodał Andrzej Saczko.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...
Ł

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe