Awaria cysterny kolejowej, wyciek i pożar. Ćwiczenia w firmie Silekol

  • 09.10.2020, 08:25
  • Źródło: KP PSP, KW PSP
Awaria cysterny kolejowej, wyciek i pożar. Ćwiczenia w firmie Silekol
Kilka godzin trwały ćwiczenia straży pożarnej oraz służb zarządzania kryzysowego, które odbyły się 6 października na terenie firmy Silekol w Kędzierzynie-Koźlu.

- Były to ćwiczenia aplikacyjne, mające na celu sprawdzenie możliwości pracy sztabu służb ratowniczych oraz zarządzania kryzysowego w przypadku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej na terenie zakładu dużego ryzyka wystąpienia poważnej awarii przemysłowej - wyjaśnia kpt. Wojciech Żuchora z KP PSP Kędzierzyn-Koźle

Część praktyczna ćwiczeń została poprzedzona wstępem teoretycznym, w którym udział wzięły wszystkie zaangażowane służby i podmioty. Połączenie realizowane było poprzez system wideokonferencji. Po jego zakończeniu przystąpiono do części praktycznej.

Ćwiczenia zakładały, że doszło do awarii cysterny kolejowej w wyniku czego doszło do wycieku, a następnie pożaru metanolu. Po otrzymaniu zgłoszenia dyżurny SK KP PSP w Kędzierzynie-Koźlu wezwał na miejsce zastępy PSP i OSP z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Poprzez stanowisko kierowania opolskiego komendanta wojewódzkiego zostały również zadysponowane zastępy spoza naszego powiatu. Wszystkie dyspozycje odbywały się aplikacyjnie.

W kolejnej fazie działań w Komendzie Powiatowej PSP w Kędzierzynie-Koźlu zawiązano sztab, którego zadaniem było wypracowanie rozwiązań mających na celu ograniczenie skutków awarii. Sztab przez cały czas trwania ćwiczeń współpracował ściśle z podmiotami zarządzania kryzysowego oraz służbami z terenu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

 

Zdjęcia: KW PSP Opole, KP PSP Kędzierzyn-Koźle oraz materiały zakładu.

Źródło: KP PSP, KW PSP

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe