Dwa dni sportowej rywalizacji na wyspie i zbiórka dla małego Juliana

  • 14.10.2020, 13:36
  • Ł
Dwa dni sportowej rywalizacji na wyspie i zbiórka dla małego Juliana
Klub Sportowy Koziołek zaprasza na IV Cross Duathlon Twierdza i III Bieg z Koziołkiem. Obie imprezy odbędą się 17-18 października na kozielskiej wyspie. Przy okazji prowadzona będzie zbiórka na leczenie czteroletniego Juliana.

Wydarzenia rozpoczną się o godz. 10 zawodami dla dzieci i młodzieży. Zapisy chętnych na miejscu od godz. 9. W duathlonie zawodnicy będą rywalizować w trzech kategoriach wiekowych: krasnali (rocznik 2011 i młodsi), kadetów (2008-2010) i juniorów (2005-2007). Natomiast w biegach grup będzie więcej, a startować będą mogły nawet przedszkolaki.

Zawody główne w duathlonie rozpoczną się w sobotę o godz. 13. Uczestnicy najpierw przebiegną 4 km, następnie przejadą na rowerze 16 km, a na koniec ponownie przebiegną 2 km. Z kolei niedzielny bieg główny na dystansie 6 km wystartuje o godz. 12.15.

W obu przypadkach trasy wytyczono ścieżkami na terenie kozielskiej wyspy. Szczegóły i regulamin imprezy można znaleźć na fanpage'u KS-u Koziołek na Facebooku oraz na stronie: maratonypolskie.pl.

- Podczas naszych wydarzeń przeprowadzimy zbiórkę publiczną do puszek dla czteroletniego mieszkańca naszego miasta, Juliana Balcerzaka. Pomóżmy razem zebrać środki na dalsze żmudne leczenie i rehabilitację - apeluje Elżbieta Rams, wiceprezes KS Koziołek.

Chłopiec urodził się z bardzo rzadko występującą chorobą genetyczną - zespołem Wiedemanna-Steinera. Jest to wada, która powoduje opóźnienie rozwoju, niski wzrost, spadek napięcia mięśniowego i charakterystyczne rysy twarzy. Chłopczyk potrzebuje intensywnej rehabilitacji i zabiegów wspomagających. Niestety, to wszystko sporo kosztuje. Zmaga się z padaczką, obniżonym napięciem mięśni i mnóstwem innych zaburzeń. Dziecko wymaga stałej opieki. Mama Juliana każdego dnia dzielnie walczy o to, aby jej synek mógł postawić pierwsze kroki i chodzić samodzielnie.

Ł

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe