Koncert muzyki żydowskiej pt. „Miasteczko Bełz” w Koźlu

  • 14.10.2020, 14:36
  • Ł
Koncert muzyki żydowskiej pt. „Miasteczko Bełz” w Koźlu Foto: MOK
Koncert muzyki żydowskiej „Miasteczko Bełz” w wykonaniu zespołu Sentido odbędzie się w Domu Kultury „Koźle” 18 października o godz. 17.

Szeroko pojęta żydowska tradycja muzyczna inspirowała i wciąż inspiruje twórców oraz wykonawców wywodzących się z różnych stylów muzycznych. Jej bogactwo oraz niezaprzeczalny urok zjednują sobie rzesze słuchaczy na całym świecie. Dokonując gruntownej selekcji tej muzyki, zespół Sentido stworzył repertuar, w którym gra oraz śpiewa się emocje niezwykłe i zbyt silne, by je słowami wyrazić. W repertuarze ma pieśni twórców pochodzenia żydowskiego należących do różnych nurtów stylistycznych, a także utwory inspirowane kulturą żydowską. Utwory śpiewane są w języku polskim i w języku jidysz. Teksty polskie są autorstwa m.in. Agnieszki Osieckiej i Jacka Cygana.

Zespół Sentido założył mistrz akordeonu, multiinstrumentalista, aranżer i kompozytor Piotr Kopietz. Należy on do grona kilku muzyków w Polsce grających na narodowym instrumencie argentyńskim bandoneonie oraz francuskiej akordinie. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych.

Na scenie towarzyszą mu: wokalistka, aktorka musicalowa i nauczycielka emisji głosu w warszawskim Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina Kaja Mianowska, grający na instrumentach perkusyjnych arabskich, perskich i latynoskich Adeb Chamoun oraz grający na gitarze i instrumentach etnicznych Mateusz Szemraj.

Bilety do kupienia w kasach kin "Chemik" i "Twierdza" w cenie 30 zł.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe