Wszystkie wydarzenia sportowe bez udziału publiczności

  • 16.10.2020, 13:54
  • Ł
Wszystkie wydarzenia sportowe bez udziału publiczności
Powiat kędzierzyńsko-kozielskie od soboty 17 października znajdzie się w tzw. czerwonej strefie. W związku z tym z powodu zagrożenia epidemicznego wszystkie wydarzenia sportowe, w tym mecze piłkarskie, odbywać się będą bez udziału publiczności.

Obostrzenie dotyczy zarówno stadionów, jak i hal sportowych i obowiązuje na terenie całego kraju do odwołania.

Zaplanowany na sobotę pojedynek siatkarskiej PlusLigi, pomiędzy Grupą Azoty ZAKSA i Ślepskiem Malow Suwałki, i tak nie dojdzie do skutku, bo w ekipie z Kędzierzyna-Koźla zdiagnozowano przypadek koronawirusa. Pisaliśmy o tym: TUTAJ.

Smakiem muszą się też obejść miłośnicy lokalnego futbolu. W przypadku meczów piłkarskich na stadionie mogą przebywać jedynie osoby niezbędne dla prawidłowej organizacji zawodów w tym zawodnicy, sztaby trenerskie, sędziowie, niezbędni przedstawiciele klubów piłkarskich, przedstawiciele mediów, służby medyczne, policja, straż pożarna, osoby pełniące funkcję członków służby informacyjnej i porządkowej oraz przedstawiciele podmiotów organizujących rozgrywki.

Jak przypomina Opolskie Związek Piłki Nożnej kluby powinny zapewniać i egzekwować od uczestników spotkania dezynfekcję rąk na wejściach, zapewniać dezynfekcję pomieszczeń i sprzętu. Wszyscy są zobowiązani do zasłanianie ust i nosa (nie dotyczy zawodników i sędziów podczas gry oraz trenera udzielającego wskazówek), zachowania dystansu społecznego oraz respektowania wszystkich pozostałych zasad reżimu sanitarnego.

Również zaplanowane na sobotę i niedzielę imprezy na kozielskiej wyspie: IV Cross Duathlon Twierdza oraz III Bieg z Koziołkiem odbędą się zgodnie z wytycznymi bez udziału publiczności. Wydarzenie będzie miało charakter zamknięty, a na wyspę do strefy zawodów nie będą wpuszczane osoby towarzyszące zawodnikom i kibice.

Jak informuje ministerstwo od 17 października częściowo zawieszona zostaje też działalność basenów, siłowni i klubów fitness. Z obiektów tych będą mogły korzystać osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa, zajęć lub wydarzeń sportowych, a także studenci i uczniowie w ramach zajęć w szkole i na uczelni.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe