Kobieta rajdowiec wydmuchała ponad 2 promile

  • 19.10.2020, 11:43
  • RP
Kobieta rajdowiec wydmuchała ponad 2 promile
Wracamy do wczorajszego zdarzenia. W niedzielę, 18 października około godziny 14.10 policjanci i strażacy interweniowali przy ulicy Bławatków na osiedlu Pogorzelec, gdzie nietrzeźwa kobieta rozbiła samochód, uszkadzając przy tym ogrodzenie i elewację budynku.

Do dyżurnego policji miało wpłynąć kilka zgłoszeń o kobiecie poruszającej się samochodem marki Peugeot. Ze zgłoszeń wynikało, że kierująca może być nietrzeźwa. Jak udało się ustalić na miejscu, pierwsze zgłoszenie dotyczyło ulicy Kochanowskiego w Koźlu. Kobieta prawie dotarła do domu, bo na ulicy Piotra Skargi uderzyła w budynek, uszkadzając elewację, następnie uderzyła w ogrodzenie posesji, a po chwili urwała koło. Kiedy wjechała w ulicę Bławatków, wypadła z drogi i zatrzymała się w krzakach przy Placu Rodła. Ucieczkę kobiecie uniemożliwili mieszkańcy. Była agresywna. W chwili zatrzymania awanturowała się z policjantami. Na miejscu interweniowały trzy patrole policji. Z pojazdu wyciekały płyny eksploatacyjne, więc wezwano także straż pożarną. 32-letnią kobietę zabrano na komisariat.

- Kobieta jadąc ulicami Kościuszki, Piotra Skargi i Bławatków uszkodziła infrastrukturę drogową, elewację budynku oraz zieleń miejską. Została zatrzymana i przebadana na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że miała ponad dwa promile. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem - powiedziała aspirant Małgorzata Cisowska z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Z relacji świadków wynika, że to nie pierwszy incydent tej kobiety. W styczniu bieżącego roku miała poinformować bliskich, że chce popełnić samobójstwo. Wszczęto wówczas poszukiwania, w których udział brali policjanci i strażacy z całego miasta. Pisaliśmy o tym na łamach Nowej Gazety Lokalnej oraz portalu Lokalna24.pl

RP

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

xddd
xddd 19.10.2020, 16:01
xddddd

Pozostałe