Wszyscy podopieczni oraz caly personel placówki na kwarantannie

  • 20.10.2020, 09:21 (aktualizacja 20.10.2020, 09:30)
  • ANKO
Wszyscy podopieczni oraz caly personel placówki na kwarantannie foto: Dom św. Karola
- Kochani. Przez najbliższy czas będziemy oglądać świat tylko przez okno. Do naszego domu zawitał wirus, którego nikt nie zapraszał - czytamy na facebookowym profilu Domu św. Karola.

Przypomnijmy, zakażenie koronawirusem potwierdzono u 24 podopiecznych i 4 pracowników Domu św. Karola w Koźlu. Ośrodek pracuje w systemie koszarowym.

Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety przy ul. Łukasiewicza w Kędzierzynie-Koźlu to placówka w której przebywają wychowankowie niepełnosprawni zarówno fizycznie jak i umysłowo. Przeważnie są to osoby opuszczone i samotne, nie mające własnych rodzin lub takie, których los nie interesuje ich rodzin.

Przedział wiekowy pensjonariuszy jest bardzo szeroki. Również stan zdrowia przebywających tam osób jest mocno zróżnicowany. Większość z nich to osoby sparaliżowane o ograniczonych możliwościach kontaktu ze środowiskiem zewnętrznym. Praca wśród tak niejednolitego zespołu podopiecznych wymaga dużej fachowości i ofiarności ze strony ludzi sprawujących opiekę. Jest to całodobowa opieka pielęgniarska połączona z rehabilitacją i terapią w zależności od indywidualnych potrzeb wychowanków, jak również edukacja na poziomie szkoły życia.

- Trzymajcie kciuki i módlcie się za chłopaków, całą załogę personelu, a szczególnie za ekipę cudownych ludzi, którzy zamknęli się z chłopakami na najbliższy czas w naszym Domu, żebyśmy wyszli z tej sytuacji obronną ręką. Ściskamy Was w myślach. Tyle nam wolno – czytamy na facebookowym profilu kozielskiej placówki.

 

ANKO

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krystyna
Krystyna 21.10.2020, 11:36
Jestem z wami trzymajcie sie i zdrowka wam wszystkim życzę
Hanys
Hanys 20.10.2020, 21:34
Tam pracuje moja siostra... Elżbietanka.
Gość
Gość 20.10.2020, 21:14
Dużo zdrowia i spokoju!!! Jesteśmy z Wami!!!

Pozostałe