Zestawy ochronne trafią do domów pomocy społecznej

  • 20.10.2020, 15:09
  • Źródło: Urząd marszałkowski
Zestawy ochronne trafią do domów pomocy społecznej
W ramach projektu „Opolskie przeciw COVID-19” urząd marszałkowski przekaże ośrodkom pomocy społecznej w regionie zestawy domowe do ochrony osobistej.

To pudełeczka, w których znajdują się po trzy pary rękawiczek nitrylowych, trzy maseczki, mały płyn do dezynfekcji i ulotka informacyjna na temat jak się chronić przed COVID-19. Urząd marszałkowski kupił 12 tysięcy kompletów tych zestawów, które decyzją marszałka, w najbliższych dniach zostaną przekazane do gminnych i miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz powiatowych centrów pomocy rodzinie. Tych instytucji jest w regionie ponad 80.

- To zestawy dla podopiecznych tych instytucji, osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych, ubogich czy potrzebujących rodzin. Pamiętamy też o organizacjach, zrzeszających seniorów. Natomiast o szkoły, przedsiębiorców, PUP-y, strażaków czy szpitale zadbaliśmy już wcześniej - mówi marszałek Andrzej Buła. - Ważne jest, byśmy wszyscy byli zaopatrzeni w takie środki ochrony. Chcemy w tym pomóc osobom, które tej pomocy najbardziej potrzebują. A te zestawy to przykład, w co powinniśmy się uzbroić na najbliższe miesiące. To wszystko powinnyśmy mieć zawsze przy sobie oraz w każdej domowej apteczce.

Źródło: Urząd marszałkowski

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe