Koronawirus w MOPS. Podopieczni ośrodka mogą czuć się bezpiecznie

  • 22.10.2020, 11:10
  • Rafał Pulkowski
Koronawirus w MOPS. Podopieczni ośrodka mogą czuć się bezpiecznie
Pandemia koronawirusa rozszerza się coraz bardziej. COVID-19 dotarł także do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu. Kilku pracowników otrzymało pozytywny wynik testu. Podopieczni jednak mogą czuć się bezpiecznie.

Początkowo mówiono o trzech osobach zakażonych koronawirusem. Badaniu poddano pracowników MOPS, którzy mogli mieć kontakt z zakażonymi - ze wskazaniami lekarskimi. U części z nich wynik również był pozytywny,

- Część pracowników jest na zwolnieniu lekarskim. Są w domach i oczekują na wyniki. Niektórzy pracują zdalnie, z domów. Jednak nie ma to większego wpływu na naszą pracę - informuje Agata Morkis, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu.

Tylko jeden z chorych pracowników przebywa w szpitalu. Inny pracownik z pozytywnym wynikiem nie ma żadnych objawów. Podopieczni MOPS mogą czuć się bezpieczni, ponieważ w większości przypadków kontakt z nimi jest telefoniczny, mailowy lub za pośrednictwem standardowej poczty.

- W Domach Dziennego Pobytu też nie wiele się zmieniło. Część zajęć prowadzimy online, a te bezpośrednie odbywają się w małych grupach, maksymalnie do pięciu osób. Oczywiście z zachowaniem dystansu. Już od dłuższego czasu apelujemy o przestrzeganie wszystkich zasad, czyli o dezynfekcji, maseczkach i zachowaniu dystansu - powiedziała Agata Morkis.

Posiłki dla seniorów również są wydawane normalnie. Każdy posiada dwie menażki - jedną zamienną, aby szybko, sprawnie i przede wszystkim bez kolejek można było odebrać obiad.

- Zgodnie z wytycznymi wojewody mamy zalecenie ograniczyć wykonywanie usług opiekuńczych do zbędnego minimum. My jednak mamy w większości takie przypadki, że nasza pomoc jest niezbędna. Nie ma takiej możliwości, abyśmy zaprzestali świadczyć takich usług, szczególnie u osób samotnych. Jesteśmy praktycznie jedyną instytucją, która może to robić - dodała zastępca dyrektora MOPS.

 

Rafał Pulkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pracownik MOPS
Pracownik MOPS 22.10.2020, 13:07
Bzdura! "Badaniu poddano wszystkich pracowników"?????????? Skąd taka informacja? Nikt nas nie przebadał! Nie wiemy, kto jest zarażony i czy z osobą zarażoną mieliśmy kontakt. Nikt nam nic nie mówi. O wszystkim dowiadujemy się przypadkiem. Na pewno nie od dyrekcji...
Felek
Felek 22.10.2020, 12:59
Jakie testy!! Kto Was tak okłamał! Co za ściema!! Tu pracownicy którzy mieli bezpośredni kontakt z zarażoną są w pracy!!
Redakcja
Redakcja 22.10.2020, 15:21
Błąd autora. Już został poprawiony.
pracownik MOPS
pracownik MOPS 22.10.2020, 12:55
a teraz proszę wszystkich pracowników MOPSu aby napisali czy zostali przebadani?! pracuję tam i o żadnych badaniach nie słyszałam!!!
Redakcja
Redakcja 22.10.2020, 15:22
Błąd autora. Już poprawiony.
Pudelek
Pudelek 22.10.2020, 12:51
Co za bzdura!! Co Wy wypisujecie, kto Was tak okłamał!! Jakie testy dla wszystkich!!
Redakcja
Redakcja 22.10.2020, 15:23
Błąd autora. Już poprawiony.
Pracownik
Pracownik 22.10.2020, 12:44
Badaniu poddano wszystkich pracowników MOPS? Jestem pracownikiem i nie przypominam sobie abym był poddany testowi. Chyba, że zrobiono to bez mojej wiedzy. Więc Pani Agata Morkis Zastępca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej mija się z prawdą.
Redakcja
Redakcja 22.10.2020, 15:23
Błąd autora. Już poprawiony.

Pozostałe