Polska strefą ryzyka. Testy i kwarantanna po przyjeździe do Niemiec

  • 22.10.2020, 17:42
  • A
Polska strefą ryzyka. Testy i kwarantanna po przyjeździe do Niemiec
Wyjeżdżając do Niemiec trzeba będzie spełnić pewne warunki, gdyż od soboty 24 października dla naszych zachodnich sąsiadów Polska uznawana jest za obszar podwyższonego ryzyka.

Ma to oczywiście związek z rosnącą ilością osób zakażonych koronawirusem w naszym kraju.

- Dlatego przy podróży do Niemiec należy liczyć się z obowiązkiem wykonania testu na obecność koronawirusa oraz przebywania w kwarantannie - informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Na granicy nie ma kontroli, ale trzeba posiadać przy sobie aktualny test, wykonany najpóźniej 48 godzin przed przekroczeniem granicy. Jeśli takowego nie będzie trzeba będzie udać się na 14-dniową kwarantannę. Złamanie niemieckich przepisów może też kosztować maksymalnie 25 tys. euro.

Taki obowiązek nie dotyczy podróży tranzytowych tj. przejazdu drogą lądową, przesiadki na niemieckim lotnisku lub lądowania na niemieckim lotnisku i dalszego transportu drogą lądową. Podczas podróży tranzytowej nie ma obowiązku posiadania negatywnego wyniku testu lub wykonania testu na obecność koronawirusa. Więcej na temat wyjazdu do Niemiec i przejazdów przez ten kraj: TUTAJ.

Szczegółowe informacje na temat sytuacji epidemiologicznej i warunków wjazdu do poszczególnych państw można znaleźć: TUTAJ.

A

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe