Czasu coraz mniej, a do zrobienia pozostało jeszcze sporo

  • 24.10.2020, 15:28 (aktualizacja 24.10.2020, 15:34)
  • ANKO
Czasu coraz mniej, a do zrobienia pozostało jeszcze sporo Prace trwają, pytanie tylko, czy wykonawca wyrobi się z terminami Foto: RP
Czy boisko sportowe przy PSP nr 6 zostanie oddane do użytku jeszcze w tym roku? Praca wre, pytanie tylko, czy wykonawca wyrobi się z terminami.

Termin zakończenia inwestycji upływa wraz z końcem listopada.

- Wykonawca cały czas nas zapewnia, że zdąży. Trzymamy się tej deklaracji. Trzeba przyznać, że byli bardzo opieszali. Sądzę, że mieli zobowiązania na innych budowach i musieli je dokończyć. Zapewne już je wypełnili i teraz przerzucili wszystkie siły na boisko przy PSP nr 6 w Kędzierzynie-Koźlu. Oby im tylko pogoda nie przeszkodziła - mówił podczas zeszłotygodniowego posiedzenia Komisji Edukacji, Kultury i Sportu RM Kędzierzyna-Koźla zastępca prezydenta miasta Wojciech Jagiełło.

Zgodził się także z sugestią radnej Katarzyny Dysarz, że ogrodzenie wokół tego boiska straszy wyglądem, prosząc się o wymianę. Jest to kosztowne zadanie, ale niewątpliwie płot w obecnym stanie będzie rzutować na wizerunek całego przedsięwzięcia. Najpierw jednak wymiana ogrodzenia musi zostać ujęta w projekcie budżetu miasta.

Przypomnijmy, plac budowy przekazano wykonawcy jeszcze w maju br. Zgodnie z umową na zrealizowanie inwestycji ma on 200 dni. Zaraz na początku teren został rozkopany, starą nawierzchnię boiska zerwano, a następnie przez wiele tygodni nic się tam nie działo. Wykonawca zgłaszał pewne problemy ze sprzętem, zapewniając, że termin oddania inwestycji do użytku się nie zmieni. Faktycznie, kilka tygodni temu prace wznowiono. Pozostaje więc tylko cierpliwie czekać na ich zakończenie.

Przypomnijmy, że koszt tego przedsięwzięcia sięga blisko 1,4 mln zł. W ramach zadania przewidziano budowę boiska do piłki nożnej ze sztuczną trawą i obok z bezpieczną nawierzchnią do siatkówki i koszykówki. Wzdłuż boisk powstanie także bieżnia dla biegaczy oraz rzutnia do pchnięcia kulą.

ANKO

Zdjęcia (4)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe