Kobiety wyszły na ulice Kędzierzyna-Koźla. Szybko zareagowali policjanci

  • 25.10.2020, 19:09
  • Rafał Pulkowski
Protest kobiet 25.10.2020
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kobiety z Kędzierzyna-Koźla także zorganizowały protest przeciwko zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego. W niedzielę, 25 października o godzinie 17 mieszkańcy (z dużą przewagą kobiet), ubrani głównie na czarno, z transparentami zebrali się przed dworcem PKP.

Wśród protestujących znalazła się m.in. prezydent miasta Sabina Nowosielska, przewodniczący Rady Miasta Ireneusz Wiśniewski i kilku innych radnych. Hasła na transparentach, to np. "Jarek, jedyną cipką, którą możesz rządzić, jest Andrzej!", "Politycy wara od mojej macicy", "Nie jestem inkubatorem!", czy też "#Piekło".

- To, co się stało w ostatnim czasie... nawet nie mam słów, żeby to określić. Jak można podejmować tak ważne rzeczy, kiedy mieszkańcy są skupieni na ochronie zdrowia. Pod osłoną nocy przeprowadzać takie działania, zrzucając winę na Trybunał Konstytucyjny. To jest karygodne i niegodne żadnego polityka. A najważniejsza kwestia, to aborcja. Pozwólmy kobietom decydować o sobie. Nie nakazujmy i nie wtrącajmy się. Być może większość z nas nie będzie w sytuacji, aby terminować ciążę, ale pomimo wszystko powinniśmy wykazać się tolerancją i zrozumieć te osoby, które będą podejmowały takie decyzje i to one będą za nie odpowiedzialne - mówił Ireneusz Wiśniewski.

- Jestem przeciwna decyzji rządu w sprawie aborcji. Jako kobieta przez wiele lat pukałam w szklany sufit. Może nie mówiłam o tym, ale jak wiele kobiet miałam problemy. W XXI wieku nie można kobiecie czegoś kazać. Kobieta powinna sama decydować. Zawsze uważałam, ze nasza decyzja jest najważniejsza. Decyzja powinna być nasza, a nie rządowa - powiedziała Sabina Nowosielska.

Protestujący udali się na spacer po mieście, przyciągając z każdym krokiem kolejne osoby. Początkowo maszerowali wzdłuż alei Jana Pawła II w kierunku pływalni. Do akcji wkroczyła policja. Kilkanaście radiowozów i patrole piesze próbowały uniemożliwić dalszy protest, ale mieszkańcy zawrócili i poszli w kierunku osiedla Pogorzelec, gdzie zaczęły się zatrzymania i spisywanie uczestników. Sporo manifestujących zebrało się także przed biurem posłanki PiS Violetty Porowskiej przy ulicy Grunwaldzkiej.

To nie pierwszy protest w Kędzierzynie-Koźlu na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy. Za to pierwszy, który zakończył się taką mobilizacją policjantów.

Rafał Pulkowski

Czy popierasz protesty kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gość
gość 27.10.2020, 20:46
Czy na 23 zdjęciu nie idzie czasem pani prezydent? Jeśli to ona, a na pewno ona to wstyd. Widać jakie ta pani ma poglądy, a tak to pokazuje się na festynach kościelnych i wśród księży-żenada. Mogłaby zająć się pożytecznymi sprawami-budowa nowych przedszkoli, szkół itp. Kędzierzyn obecnie to miasto gówniarzy-zadymiarzy, którym wszystko łatwo przychodzi i się w życiu nie napracowali. Dlatego gówniarzom głupoty w głowie. Na zdjęciach widać same gówniary, które tylko po dyskotekach latają i próbują chłopaków łapać. Niestety uroda nie idzie w parze z rozumem.
sdds
sdds 26.10.2020, 18:21
Lać gówniary po łapach, może coś z tego jeszcze wyrośnie. Choć po tym co robią wątpię
AL FAYED
AL FAYED 26.10.2020, 17:50
Panie redaktorze coś i u Pana słabo ze wzrokiem.
kobiety wyszły na ulicę???
Ja tu widzę co najwyżej gimbazę, która nie wie co ma w życiu robić to sobie przyszła pokrzyczeć.
Tenisista z Klubu
Tenisista z Klubu 26.10.2020, 17:36
Prezydentowa nie potrafi się zachować 1-go sierpnia o 17 tej (godzina zero) a na rynsztokowym marszu swoją obecnością daje przyzwolenie
na zachowania niegodne człowieka, wylansowała się obietnicami
wielkich inwestycji a w mieście bieda z nędzą, obiecała otworzyć uczelnię wyższą i co ? i nic, te młode bezczelne i niewychowane podlotki obrażają ludzi i przynoszą wstyd mieszkańcom tego wspaniałego miasta z tradycjami. Tunel pomalowała w kwiatki , takie to wspaniałe pomysły ma Prezydent miasta możliwości......
tępić buractwo i głupotę
tępić buractwo i głupotę 26.10.2020, 14:29
Smarkula na zdjęciu z tą karteczką szydzi z prezydenta a nawet majtek na nos nie umie założyc dobrze. Dopiero co od cyca oderwana z mlekiem pod nosem, ktore jeszcze spływa. Śliniak im dać i smoka w paszczę. Pokolenie bezstresowego wychowania. Wulgarne dzikusy. W stadzie takie cwane. Zobaczymy jak będzie odpowiadać za obrazę i zniesławienie głowy państwa.
Pan Zdzich
Pan Zdzich 26.10.2020, 16:56
Jaki adresat, taki język.
Panna Genowefa
Panna Genowefa 27.10.2020, 07:49
Nie mądruj, bo mędrcem zostaniesz. Może szefowej miasta trzeba podrzeć ryja pod oknem i powyzywać, za to szambo co nam serwuje w mieście, to zobaczy jak to jest.
Higiena Helena
Higiena Helena 26.10.2020, 12:05
Ledwo od cyca oderwane a juz skaczą i pokrzykują. Pokolenie róbra co chceta. Przyzwyczajone do bezkarmości. Umiejące tylko pstrykać w smartfony i klnąć. Zero logicznego myślenia. Zaistnieć próbują w tej pipidówie.
and
and 26.10.2020, 10:47
Mleko pod nosem co te gówniarze wiedzą o życiu
Magdalena
Magdalena 26.10.2020, 08:18
Żal patrzeć na tą sponsorowaną szopkę. Pani Prezydent zniża się do poziomu ulicy. To świadczy o niej i jej kolegach. Będąc tam wpisuje się w tą wulgarną i prostacką narrację, nie mającą nic wspólnego z ewentualnym dialogiem w tak delikatnej sprawie. Przerażające, ale prawdziwe!
Alina
Alina 26.10.2020, 03:13
Niezależnie od tego jaki jest mój pogląd na temat aborcji uważam, że skandalem jest publikowanie nazwisk niektórych osób biorących udział w manifestacji. A już niedopuszczalnym jest informowanie o ich stanowiskach.
Problem aborcji jest nierozwiązywalny bo światopoglądowy więc urzędnicy wierzący w Boga są teraz w bardzo niekomfortowej sytuacji gdy ich szefowa i przewodniczący rady (a także dyrektor szkoły publicznej) tak jednoznacznie i nieanonimowo zadeklarowali swoje poglądy.
Al Fayed
Al Fayed 27.10.2020, 14:16
Droga koleżanko jakie niedopuszczalne. Osoby sprawujące urząd publiczny ( a więc władze tegoż cudownego miasta) nie są osobami publicznymi. To przedstawiciele mieszkańców - czyli chyba nas ( choć ja z tą panią się nie identyfikuje a tym bardziej z tym co robi).
gość
gość 26.10.2020, 18:16
Jeśli pani prezydent i jej koledzy nie radzą sobie to może czas podać sie do dymisji. Jaki skandal chyba wiedzieli co robią. Każdy ma prawo wiedzieć kto jest kim w mieście, jakie funkcje pełni i co robi.
gość
gość 25.10.2020, 21:29
cofnąć całą kasę jaka idzie z miasta na policję z tą akcję niech siedzą na komisariacie
gość
gość 25.10.2020, 21:07
Boże, ale żenada. Przecież tym gówniarom w głowach się poprzewracało.
~^-^-^~
~^-^-^~ 25.10.2020, 20:50
Dzieciarnia sobie zabawy urządza w czasie pandemii. Zresztą władze tej mieściny nie lepsze. Jakieś zbiorowe bieganiny. Tylko czekać na wzrost zakażeń w najbliższym czasie. Zresztą już opolszczyzna jest na 1 miejscu w Polsce jeśli chodzi o zakażenia na 100 tys. mieszkanców. Do tego benzen i się jakoś kręci w tej wiosce.
Stęchła Ilona
Stęchła Ilona 25.10.2020, 20:43
A syfony na wierzchu karwasz twarz.
teresa
teresa 25.10.2020, 20:08
BRAWO dziwczyny! Jutro dołączymy! Kazda kobieta,niezaleznie od wieku,powinna stanąć w obronie innych kobiet! Ja,w latach 90-tych też walczyłam.założyłam Komitet przeciw restrykcyjnej ustawie/tej samej/,miliony podpisow,ogromna determinacja i gnojki wycofały się! Tak bedzie i teraz!!!
AL Fayed
AL Fayed 27.10.2020, 14:23
Właśnie widać ta dojrzałość naszej "młodzieży".
Jest okazja pokrzyczeć, powyzywać po co siedzieć w domu i się uczyć. Przecież można przyjść zrobić sweet focie, jakaś relacja na Ista lub fejsa - po przecież trzeba jak durny robić to co reszta bo nie będzie lajków bo koleżanki oleją. Taka to nasza młodzież jest.
dsfd
dsfd 26.10.2020, 18:18
Pani Tereso żenada. Jakie brawo, na głupotę nie ma lekarstwa. Niech się do nauki wezmą, a nie tylko przed internetem siedzą.
Al fayed
Al fayed 26.10.2020, 17:39
Walczyć to powinny o stopnie w szkole i wiedzę bo to teraz ich podstawowe zadanie.

🤮
🤮 27.10.2020, 07:56
Tak to jest w tych czasach jak się ma sanatorium w szkole a nie naukę. Rośnie pokolenie dzbanów, ktorzy oprócz wulgaryzmów i pstrykania w smartfon nic nie potrafią zrobić. Nawet tyłka co niektórzy pewnie nie umieją dobrze podetrzeć. To ma być przyszłe pokolenie. Szkoda strzępić japy na tych dzikusów.

Pozostałe