Kilkuset protestujących mieszkańców przemaszerowało pod kościołami i biurami poselskimi

  • 26.10.2020, 20:10
  • Rafał Pulkowski
Kilkuset protestujących mieszkańców przemaszerowało pod kościołami i biurami poselskimi
Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla po raz drugi wyszli na ulice miasta. Tym razem w proteście udział wzięło kilkaset osób. Protestujący zebrali się w małych grupach przed dworcem PKP, skąd wyruszyli "na spacer".

Nie zabrakło transparentów z wymownymi hasłami typu: "Moja macica, mój wybór", "Kobieta, to nie inkubator", "Prawa kobiet = prawa człowieka". "Mamy kurwa dość", "Martwa nie urodzę", "To jest wojna!", "Chcę mieć wybór" i wiele innych. Protestujący w asyście policji przeszli aleją Jana Pawła II, obeszli kościół św. Mikołaja, następnie ulicą Kozielską aż pod kościół św. Eugeniusza de Mazenod i wrócili pod dworzec PKP. Tam zakończyła się ta grzeczna część protestu - jak podkreślali organizatorzy. Następnie tłum przeszedł pod biuro poseł Violetty Porowskiej przy ulicy Grunwaldzkiej, nie szczędząc języka w kierunku Prawa i Sprawiedliwości. Na koniec podziękowali policjantom za miłą atmosferę i współpracę. Zapowiedziano, że kolejny protest już jutro, również o godzinie 17 przed dworcem PKP.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (58)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jacek B.Bajer
Jacek B.Bajer 27.10.2020, 19:22
Zachowuja sie jak bydło z tymi hasłami!Sowycz bolszewicka! Bezstresowe wychowanie!
obserwator
obserwator 27.10.2020, 12:21
Policja Kędzierzyńska reagowała w niedzielę jakby mieli do czynienia z terrorystami. najwięcej spisanych osób na marszach w całej Polsce- w stosunku do ich uczestników.
gość
gość 27.10.2020, 18:29
Nie z terrorystami, a z rozpieszczonymi gówniarzami, którym wydaje się że wszystko wolno.
and
and 27.10.2020, 09:50
mamy efekty wychowania bezstresowego ja mam już swoje lata jak coś przeskrobałem to tata mnie tak złoił d...py mi nie urwało i jakoś żyję.
teraz tych gówniarzy tylko głaskać po głowie.Z dobrobytu we łbach im się poprzewracało . Za naukę się wziąść i do roboty to im te pierdoły wywietrzą z tych durnych głów.
Alina
Alina 26.10.2020, 22:47
W 1993 roku sejm uchwalił ustawę, na mocy której zabieg aborcji można legalnie wykonać w Polsce jedynie w trzech wypadkach:
Kiedy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia matki. Wówczas nie obowiązują ograniczenia ze względu na wiek płodu.
Kiedy badania wykazują, że istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.
Kiedy ciąża powstała w wyniku gwałtu bądź innego czynu zabronionego. Wówczas zabieg może być przeprowadzony do dwunastego tygodnia ciąży.

Dopiero teraz do mnie dotarło, że w przypadku zagrożenia życia kobiety lub uszkodzonego płodu nie obowiązują ograniczenia ze względu na wiek płodu.
Czyli nawet w dziewiątym miesiącu ciąży!
👹
👹 26.10.2020, 22:35
Gawiedź chyba nie ma co robić. Nauki nie ma to się nudzą. Robią z siebie błaznów po raz kolejny. W odwłoku im się poprzewracało a mózgi zryte jak asfalt na ulicy. Marsze, maratony, rykowisko. To cała pipidówa zarzdzana jest przez osobę, której wymknęło się to już spod jakiejkolwiek kontroli. I jeszcze się utożsamia z tymi dzikusami, którzy zdania sklecić nie potrafią bez przekleństwa. Benzenem może w końcu czas się zająć a nie pierdołami i lansem, bo smród nocami, że słabo się robi. Czas skończyć z tym szaleństwem w końcu i zabrać się za poważne rzeczy. Najwyższy czas się obudzić i ocknąć z letargu. A najlepiej to do dymisji !!!
Miś
Miś 26.10.2020, 20:40
Wojnę to macie w majtkach, swołocz bolszewicka

Pozostałe