Piątek, 24.05.2019

Na Węgrzech czuli się jak w domu

  • 12.03.2019, 10:00 (aktualizacja 12.03.2019 10:03)
  • W
Na Węgrzech czuli się jak w domu Foto: ZSP w Pokrzywnicy Wymiana młodzieży to dobra okazja do poznawania innych kultur
Poznanie nowych kultur, doskonalenie języków obcych, zdobywanie nowych umiejętności. Oto kilka celów przyświecających wymianie młodzieży. W ramach jednej z nich, dzięki programowi Erasmus+, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Pokrzywnicy wyjechali do Szendehely na Węgrzech.

Łącznie z nauczycielami w dniach od 19 do 23 lutego na Węgry pojechało 28 osób. Pierwszego dnia - zapoznawczego - uczniowie uczestniczyli w grach aktywizujących grupę. Pozwoliło im to przełamać opory przed komunikacją w języku angielskim i niemieckim. Na poznawaniu, podczas zajęć lekcyjnych, historii, kultury i geografii Węgier upłynął początek drugiego dnia wymiany. Później zwiedzano położone niedaleko miasteczko Vác z jego najważniejszymi zabytkami, w tym późnobarokowym łukiem triumfalnym - jedyną taką budowlą na Węgrzech. Domową kolacją u rodzin goszczących zakończył się drugi dzień wizyty. Nazajutrz uczestniczono w wycieczce do Budapesztu.

- Grupa zwiedziła między innymi Górę Gellerta, Zamek Królewski w Budapeszcie, kościół Macieja i basztę Rybacką, most Szechenyiego, Parlament - relacjonuje nauczycielka z ZSP w Pokrzywnicy, Karolina Drozdowska. - Uczestnicy mieli okazję udać się do Muzeum Cudów, a także pobawić się w laserowy paintball. Dzień zakończył się wspólną zabawą i nauką tańca węgierskiego, którego uczniowie z Szendehely uczą się na zajęciach. Uczniowie z Pokrzywnicy poznali podstawowe kroki, a także sami próbowali sił w tym niełatwym tańcu.

Zwiedzanie Wyszehradu i bal karnawałowy w szkole były najważniejszymi punktami czwartego dnia wymiany.

W
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe