Będą pilnowali i bronili kościołów i krzyża. Jest oświadczenie

  • 27.10.2020, 23:12
  • ART
Będą pilnowali i bronili kościołów i krzyża. Jest oświadczenie
27 października mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla po raz trzeci wyszli manifestować przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Przy kościołach na osiedlu Pogorzelec oraz w Śródmieściu, a także obok krzyża przy rondzie Milenijnym zebrały się grupy osób związanych ze Stowarzyszeniem Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle i Klubem Sportowym Chemik. Chcieli bronić tych miejsc przed potencjalnymi atakami wandalizmu.

Stowarzyszenie Kibiców Chemika Kędzierzyn-Koźle wydało dziś oświadczenie w tej sprawie.

"Kibice Chemika Kędzierzyn-Koźle szanują prawo każdego do manifestacji swoich poglądów. Nigdy nie opowiadaliśmy się za żadną władzą, zawsze szliśmy swoją drogą. Wśród nas są ludzie głosujący na różne partie polityczne. Jesteśmy świadomi tego, że nie bywamy święci w naszym codziennym życiu. Ale jako środowisko mamy pewne wartości, które są niezmienne, uniwersalne i zawsze będziemy ich bronić. Nigdy nie pozwolimy na to, żeby w Polsce profanowano miejsca święte, napadano na kościoły, niszczono pomniki czy szkalowano pamięć polskich bohaterów. Dlatego kibice Chemika zadbali dziś o to, aby nie sprofanowano Krzyża Milenijnego i kościołów na osiedlu Pogorzelec oraz w Śródmieściu i Piastach. Będziemy też pilnowali tego w kolejnych dniach. To jest nasza droga z której nigdy nie zejdziemy" - czytamy na profilu FB Chemik Kędzierzyn-Koźle.

26 października podczas drugiego dnia protestu grupa ludzi wtargnęła na mszę w kościele pw. św. Mikołaja w Kędzierzynie-Koźlu. Na miejscu interweniowała policja. W Kędzierzynie-Koźlu, póki co, nie odnotowano podczas manifestacji związanych z zaostrzeniem prawa aborcyjnego, incydentów podczas których zostały zdewastowane miejsca kultu religijnego. Ale takie zdarzenia miały miejsce w innych miastach na terenie Polski.  

Dziś (27.10) oświadczeniu w sprawie w tej sprawie wydał prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- Wzywam wszystkich członków PiS i wszystkich, którzy nas wspierają do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła, w obronie tego, co dziś jest atakowane, atakowane nieprzypadkowo – zaapelował w sejmie Jarosław Kaczyński i zaznaczył, że protestujący dopuszczają się przestępstwa.

 

ART

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gdzie jest ryż
gdzie jest ryż 29.10.2020, 05:15
Jak by kibice mieli dziewczyny , to bronili by je z całych sił. Niestety to cieniasy mocni tylko w grupie. Całe "dorosłe" życie w otoczeniu takich samych cieniasów jak oni. O dziewczynach nie wiedzą nic . Myślą , że kobieta to ten koleś ubrany w czarną sukienkę , który tak ładnie śpiewa w kościele i coś im czyta .
W Chinach jest ryż mr ryży
W Chinach jest ryż mr ryży 29.10.2020, 21:32
W stadzie to te maszerujące i wyjące dzikusy są mocne, jak drą jape na rykowisku. Chyba masz bielmo na oczach jak tego nie widzisz. Znalazł się znawca kobiet. Może alfonsem jakimś jesteś? Masz jakiś problemator do kibiców? Chyba ci ktoś jesień średniowiecza zrobił z tyłka.
gregor
gregor 28.10.2020, 22:39
A ja mam wrażenie że Ci co dopuszczali sie wandalizmu byli specjalnie po to wysłani żeby znowu wmówić ludziom jacy to przeciwnicy obecnej władzy są źli. Już mieliśmy płacz,pomówienia, potem oskarżenia najpierw o kradzież majątku państwa, potem o afery i łapówki i co? Nikogo nie skazano a nawet przepraszano po cichutku maczkiem w prasie żeby czasem ludzie tego nie widzieli. Tak samo było u sąsiadów w latach 30 ubiegłego wieku. Teraz zaczynają się bojówki i wojsko też tak jak było wtedy. Ludzie obudźcie się wiara obroni się sama bo wiara to miłość i zaufanie.
gość
gość 28.10.2020, 17:23
Banda oszołomów, bo żadna normalna kobieta nie pójdzie w takich manifestacjach. To tylko gówniary i gówniarze zadymy robią, co po dyskotekach biegają, a dalej szkoda pisać. Jeśli się zarażą to takim odmawiać leczenia, bo idą się zarażać na własne życzenie.
Justyna
Justyna 29.10.2020, 08:18
Fajnie, że te "gówniary" mają świadomość tego, co się dzieje w Polsce i walczą o swoje. A Pana/ Panią, czyli tzw. typowy polski moher zapraszam do kościółka wylewać gorzkie żale, a nie na portalu.
miejscowy
miejscowy 28.10.2020, 18:05
słusznie ! kibole to banda oszołomów i żadna normalna kobieta nie pójdzie z nimi. jak zarażą się pod tym idiotycznym kawałkiem blachy w kształcie krzyża , to odmawiać leczenia a dalej szkoda pisać.
Wymiono Helga
Wymiono Helga 29.10.2020, 08:00
Czytaj ze zrozumieniem, zanim coś palniesz, chyba że głupa rżniesz.
an
an 28.10.2020, 13:26
Wojsko Kaczyńskiego
Ala
Ala 28.10.2020, 17:26
Nie normalni ludzie, którzy bronią jakichś wartości w odróżnieniu od tej rozpieszczonej hołoty.
hihi
hihi 28.10.2020, 17:58
Nienormalni piszemy razem.
👋
👋 29.10.2020, 08:35
Przeczytaj kontekst zdania. Po "nie" powinien być przecinek jako odpowiedź na bzdurną tezę a potem dalsza część odpowiedzi.
haha
haha 29.10.2020, 07:54
Nieważne jak piszemy, chodzi o kontekst wypowiedzi. To nie dyktando.
Brawo
Brawo 29.10.2020, 13:29
hihi w mistrzowski sposób poprawił Alę i zmienił tym samym kontekst zdania za jednym zamachem . I nigdzie nie dodał, że to jest dyktando.
Lewak
Lewak 28.10.2020, 12:35
Precz z faszyzmem!
🤮 na takich
🤮 na takich 28.10.2020, 17:29
Precz z lewizną pędraku.
gość
gość 28.10.2020, 17:24
Dziecko co Bozia rozumu pożałowała Tobie?
Al Fayed
Al Fayed 28.10.2020, 09:53
Żenada!!
Protest „kobiet” a tam 90% to gimbaza, która nie ma co z sobą zrobić to przyszła podymić.
Do tego te cudowne mamuśki i tatusiowie, którzy ciągną swoje dzieci w tym tłumie , w którym co drugie skandowane słowo nie nadaje się zacytowania. Którego celem jest tylko robienie burd i zamieszania.
Po prostu elita i ludzie świadomi.
Żenada!!! Żenada !!! Żenada !!!
Kk
Kk 28.10.2020, 09:37
Jakie Miasto tacy kibice / obrońcy krzyża
dsads
dsads 28.10.2020, 17:27
Kk piszesz sam, czy rozumku brakuje i potrzebujesz pomocy tych smarkaczy.
Szok.
Szok. 28.10.2020, 08:54
I zdjęcie Kibiców i Patriotycznego KK z rękami uniesionymi w wiadomym geście....
Fujjj. Jestem katolikiem, mnie bronić NIE musicie. Własnego, spaczonego mózgu brońcie...
Mieszkaniec
Mieszkaniec 28.10.2020, 08:46
Padne ze śmiechu. Towarzystwo,które po meczach i wiecach wykrzykuje z rączkami uniesionymi do góry nienawistne hasła deptające godność człowieka będzie bronić wartości katolickich i kościołów. Wiem jedno...ja i moja rodzina odchodzimy od takiego kościoła! Jarosławie K łapy PRECZ od mojej Córki!
Ps. Podejrzewam, że Lokalna24.pl nie umieści mojego komentarza. Już tak bywało...
Mieszkanka
Mieszkanka 28.10.2020, 11:36
Przestań powtarzać to durnowate hasło w kółko. Twoja córka to niech uważa na łapy kolegów ze stada, czy jej nie obłapiają. Jarosława w to nie mieszaj jak sobie coś ubzdurałeś.
xyz
xyz 28.10.2020, 09:18
Nie zapomnij o tym co mówisz, jak bedziesz latał do kancelarii po zaświadczenie na chrzestnego lub po opłatek ...
Zbych Tuta
Zbych Tuta 28.10.2020, 09:53
Dlatego on pisze to anonimowo.
Zbych
Zbych 28.10.2020, 08:36
ODEZWA DO CHEMIKÓW. Znam kilku z Was. Tych ktorych znam, moge opisac w samych superlatywach, choc ich dzialalnosci kibicowskiej nie znam. Chciałbym wytłumaczyć o co jest „wojna”. Wyobraź sobie, że Twoja partnerka jest w ciąży. I niestety po kilku miesiącach okazuje się, że jest źle, a nawet bardzo źle, płód/dziecko zaraz po narodzinach umrze. A do konca ciąży zostalo jeszcze kilka miesięcy. Jest to tragedia. Tylko ten kto ma dziecko, jest wstanie sobie wyobrazic o jakim cierpieniu mowa. Wiec wyobraź sobie co się dzieje dalej. Wraz z partnerką otrzymaliście najgorszą wiadomość, po czym okazuje się że to dziecko musi sie urodzić więc partnerka musi jeszcze prze kilka miesięcy chodzić z brzuchem. Nie jestem wstanie sobie wyobrazic traumy kobiety po takim przezyciu. Mysle, ze prawo wyboru dla kobiety w takiej sytuacji jest bardzo wazne. Po to zeby mogla sie szybciej pozbierac, zeby czula sie bezpieczniej jeszcze przed zajsciem w ciaze. Caly proces dla pary jest stresujacy, a odbieranie pewnych mozliwosci jeszcze tylko wzmaga ten stres.

Tak wiec, kobiety walczą o PRAWA (nie nakaz) tak że i Waszych kobiet. Walczcie o swoje kobiety a nie przeciw nim. Nie dajcie się wciagnać w wielką politykę. Oni nami wszystkimi manipulują.

P.S. Przeszkadzanie w obrzedach i wandalizm w kosciolach jest bez sensu - zgadzam zię
Al Fayed
Al Fayed 28.10.2020, 08:00
Brawo!!!!
Prawdziwa patriotyczna postawa. Tak trzymać - nie ma zgody na dewastacje i niszczenie miejsc znaczących dla tego kraju i naszego miasta.
Trzydziestolatka
Trzydziestolatka 28.10.2020, 07:53
Piękna postawa !!! Wspaniali ludzie !!!
trochę więcej
trochę więcej 29.10.2020, 13:33
Oczywiście że w zrywie kobiet są sami wspaniali ludzie , nie to co te samozwańcze bojówki kibolsko - kościółkowe.
trochę mniej
trochę mniej 29.10.2020, 21:38
Coś ci się pomerdało fraglesie.
Kris
Kris 28.10.2020, 06:52
Śmiech na sali
Obrońcy krzyża
Sris
Sris 28.10.2020, 11:39
To się smiej flatfiucie nawet na rykowisku, niekoniecznie na sali, bo niedługo będzie płacz.
KMWtW
KMWtW 28.10.2020, 00:35
PSEUDO KIBOLE-Nigdy nie byliście nawet marnymi kibicami to i też nigdy nie bedziecie nikogo bronić a zwłaszcza kościołów. Jesteście w 80 (może w 90) procentach przestępcami. Jeśli państwo otacza się przestępcami to do czego ten kraj nie zmierza? Kobietki 3-majcie się!!!!!!!!!!!!
Al Fayed
Al Fayed 28.10.2020, 08:33
Proponuje zajrzeć co ta "banda przestępców" zrobiła pod katedrą w poznaniu. jak te "pseudo kobietki" spi.....
Szkoda ze ta wasza POTVN tego nie pokazała

Pozostałe