Opolski ZUS do odwołania wstrzymał wyjazdy do sanatoriów

  • 28.10.2020, 08:34
  • Źródło: ZUS
Opolski ZUS do odwołania wstrzymał wyjazdy do sanatoriów
Turnusy do ośrodków rehabilitacyjnych są odwołane. Od 26 października Zakład Ubezpieczeń Społecznych wstrzymał wyjazdy osób, które miały się kurować, by wrócić do pracy.

Wszyscy, którzy wyjechali na leczenie przed 24 października mogą kontynuować zabiegi w ośrodkach rozsianych w całej Polsce.

- Osoby, które miały wyjechać do ośrodków rehabilitacyjnych w najbliższych dniach, począwszy od ostatniego poniedziałku już powiadomiliśmy o wstrzymaniu leczenia. Taką wiadomość dostały też te ośrodki, które współpracują z ZUS przy realizacji usług rehabilitacji. Po wznowieniu turnusów, wszystkich zainteresowanych będziemy informować o ponownej możliwości wyjazdu - informuje Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy opolskiego ZUS.

Podobna sytuacja, czyli odwołanie turnusów w ośrodkach rehabilitacyjnych miała już miejsce w tym roku. Z powodu obostrzeń związanych z rozprzestrzenianiem się COVID-19 od połowy marca do 3 sierpnia ZUS nie kierował klientów do ośrodków leczniczych i uzdrowiskowych.

ZUS zachęca, by osoby które miały rozpocząć rehabilitację po 26 października pozostały w domu i nie jechały do sanatorium. Ponowny wyjazd będzie możliwy po zdjęciu ograniczeń. Obecnie, wyjątkowo mogą być realizowane skierowania na rehabilitację, której zaprzestanie grozi poważnym pogorszeniem stanu zdrowia pacjenta. Może to dotyczyć wczesnej rehabilitacji powypadkowej dla osób, które podczas wypadku, w szczególności wypadku przy pracy, doznały urazu narządu ruchu. W takich przypadkach czas jaki upływa od urazu do rozpoczęcia rehabilitacji ma istotne znaczenie dla uzyskania lepszego efektu funkcjonalnego oraz zapobiegania  powstawaniu i  utrwaleniu tych dysfunkcji, które mogą prowadzić do trwałej niepełnosprawności. Opóźnienie takiego rodzaju rehabilitacji mogłoby opóźnić lub uniemożliwić pacjentom powrót do aktywności zawodowej i społecznej.

Źródło: ZUS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe