Wózek widłowy teleskopowy - dowiedz się, co potrafi!

 • 28.10.2020, 09:34
 • Materiał partnera
Wózek widłowy teleskopowy - dowiedz się, co potrafi!
Uniwersalność? Duży udźwig? Czy wielofunkcyjność? Co najbardziej cenicie sobie w wózkach widłowych teleskopowych? Bo my - wszystko! Jeśli chcecie wiedzieć, co potrafią te bardzo wydajne i solidne maszyny, zapraszamy do lektury!

Wózki widłowe teleskopowe kategoryzuje się jako urządzenia transportu bliskiego przeznaczone do unoszenia oraz przewożenia ładunków o dużej wadze na mniejsze i większe odległości. Na rynku dostępne są trzy główne typy pojazdów teleskopowych:

Dziś umówimy 1-szą z wymienionych powyżej kategorii.

Pewnie zastanawiacie się jak połączyć niewielki wózek widłowy z teleskopowym ramieniem ładowarki - otóż, to możliwe! Mimo nazwy i członu "widłowy" - w przypadku tych pojazdów, karetka z widłami zostaje usunięta na rzecz wysięgnika.

Pozostaje jednak rozmiar tego typu urządzenia - podobny jak czołowych wózków widłowych elektrycznych czy spalinowych oraz napęd - w wersji Diesel lub gazowy.


Dlaczego urządzenia tego typu są wyjątkowo użyteczne? To proste!

Możliwości wózków widłowych teleskopowych

Jedną z największych i najważniejszych zalet wózków widłowych teleskopowych jest ich umiejętność poruszania się po różnorodnych terenach (podobna jaką (posiadają wózki widłowe terenowe). Pojazdy teleskopowe z łatwością przemieszczają się po np.:

 • po wzniesieniach i pagórkach;
 • po nierównym, wyboistym terenie;
 • po nieutwardzonych powierzchniach.

Właśnie dlatego, wózki widłowe teleskopowe tak dobrze radzą sobie w pracach w branży budowlanej, przemyśle czy w rolnictwie. Duży udźwig pozwala im transportować im niezbędne ładunki na mniejsze oraz większe odległości.

Ponadto, wózki teleskopowe charakteryzuje możliwość unoszenia ładunków na duże wysokości - do około 4 metrów. Wynika to z ich budowy, która choć przypomina konstrukcję tradycyjnego widlaka, to pozwala na wiele więcej. Zamontowany maszt, wysuwa się z kolejnych elementów, zapewniając duży zasięg w trakcie pracy i niewielkie rozmiary po wykonanym zadaniu. Dzięki temu, wózki teleskopowe nie zajmują dużo miejsca oraz łatwo je przechowywać po skończonej pracy.

Wózki widłowe teleskopowe są o wiele mniejsze niż ładowarki teleskopowe, jednak to właśnie ich niewielki, kompaktowy rozmiar sprawia, że są często i chętnie wybierane. Gdyż rzutuje to również na niższą (w porównaniu z dużymi ładowarkami) cenę tych pojazdów.

mozliwosci-wozkow-widlowych-teleskopowych

 

Wymienny osprzęt do wózka teleskopowego

Dodatkowe możliwości i nowe funkcje zapewnia wózkom teleskopowym wymienny osprzęt, który zwiększa ich możliwości oraz uniwersalność. Osprzęt jest wymienny. Oznacza to, że jednorazowo można zamontować i wykorzystywać tylko jeden spośród dostępnych elementów. Jednak i tak, jego zastosowanie znacząco wpływa na efektywność pracy - zwiększając podstawowy zakres działania wózka widłowego teleskopowego.

Osprzęt od wózków widłowych, który można zamontować na wózkach teleskopowych to m.in.:

 • łyżki;
 • chwytaki;
 • wciągarki.

Przed zakupem dodatkowego osprzętu warto upewnić się, czy będzie on kompatybilny z posiadanych urządzeniem podnośnikowym. W przeciwnym razie jego montaż może zakończyć się niepowodzeniem.

Gdzie kupić wózki widłowe teleskopowe?

Zarówno wózki widłowe teleskopowe, jak i większe ładowarki teleskopowe nabyć można bezpośrednio na stronie producentów lub dealerów konkretnych marek.

Innym sposobem na zakup właściwego sprzętu jest skorzystanie z oferty składów wózków jezdniowych unoszących. W tego typu miejscach można często znaleźć oferty pojazdów różnych marek (w tym także sprzęty używane). Nowe i używane podnośniki teleskopowe znajdują się np. w ofercie firmy Lemarpol - która od lat jest liderem sprzedaży wózków jezdniowych unoszących w kraju.

Ogłoszenia sprzedaży dotyczące teleskopowych wózków widłowych wyszukać można także w sieci:

 • na stronach dealerów i składów urządzeń;
 • na portalach ogłoszeniowych;
 • wśród ogłoszeń prywatnych sprzedawców.

Wybierając sprzęt (szczególnie z drugiej ręki) upewnij się, jaki jest jego stan techniczny, czy był on regularnie konserwowany oraz czy wszystkie elementy są bezpieczne i sprawne.

Podsumowanie

wozek-widlowy-teleskopowy-podsumowanie

Wózki widłowe teleskopowe z wysuwanym wysięgnikiem to użyteczne i uniwersalne urządzenia, które nie tylko radzą sobie z przemieszczaniem się w trudnych warunkach, ale również z unoszeniem ciężkich ładunków. Dzięki kompaktowym rozmiarom mogą łatwo dojechać we wskazane miejsce, a wysuwany maszt - szybko można przygotować do pracy lub schować.
Czy wybierasz nowe czy używane sprzęty, prawidłowo wykorzystywane, w pozytywny i korzystny sposób wpływają na przebieg procesu transportowania ładunków w Twojej firmie!

___________________________________________
Magdalena Kopeć
Specjalistka SEO SEM
www.seolo.pl
Pozycjonowanie stron i sklepów internetowych

Materiał partnera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe