Wycisk z ciężarami się nie rozstaje. Kaczmarzyk cieszy się z pierwszego krążka

  • 28.10.2020, 12:11
  • W
Wycisk z ciężarami się nie rozstaje. Kaczmarzyk cieszy się z pierwszego… Michał Wycisk z Przewozu podczas treningu - 2017 r.
Zawodnicy jedynej w naszym powiecie sekcji atletycznej - Spot-Light Cisek przy Towarzystwie Promocji i Rozwoju Wsi Cisek mają powody do dumy. Mimo spowodowanej pandemią przerwy w treningach, dobrze zaprezentowali się na niedawnych zawodach.

Michał Wycisk z Przewozu startował w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży do lat 17 w podnoszeniu ciężarów. W Ciechanowie wypadł co prawda słabiej niż przed rokiem, ale i tak poprawił swój wynik o 15 kg. Od marca do września zawodnicy sekcji nie mieli dostępu do sali, w której odbywają się treningi, gdyż hala w Cisku była zamknięta z powodu epidemii. Wycisk uzyskał 98 kg w wyrwaniu i 125 kg w podrzucie, zajmując ostatecznie 9. miejsce. Wynik dobry, ale konkurenci nie próżnowali.

W mistrzostwach Polski młodzików do lat 15 startował Michał Kaczmarzyk z Landzmierza. W Nowym Tomyślu zajął on 6. miejsce wśród 9 zawodników w jego wadze. Świetnie wypadł w podrzucie (101 kg), zdobywając mały brązowy medal. - Jak na 15-latka to piękny wynik, bardzo dobra lokata. Po raz pierwszy nasz zawodnik zdobył medal, mimo że za sam podrzut - mówi założyciel i trener ciężarowców z Ciska Wiesław Włodarski. - Rwanie mu trochę nie wyszło, bo uzyskał 67 kg - dodaje.

Dobre wieści napłynęły też ze stolicy Dolnego Śląska. Wychowanka trenera Włodarskiego, 17-letnia Karolina Michałek została mistrzynią Polski juniorek (w tej kategorii rywalizują kobiety do 21. roku życia). Karierę rozpoczynała w ciseckiej sekcji, dziś uczy się we Wrocławiu. W Gdańsku zdobyła złoto po zaciętej walce - w swojej kategorii wagowej (76 kg) wyrwała 84 kg i podrzuciła 97 kg, o zaledwie jeden kilogram pokonując rywalkę.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe