Policja apeluje: dla dobra swojego i bliskich przestrzegajmy obowiązujących przepisów

  • 28.10.2020, 13:53
  • Źródło: KWP
Policja apeluje: dla dobra swojego i bliskich przestrzegajmy obowiązujących przepisów Foto: policja
Stan epidemii to dla każdego z nas test na odpowiedzialność. W całym kraju obowiązują zasady czerwonej strefy. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich, policjanci czuwają nad przestrzeganiem obowiązujących przepisów. To między innymi dodatkowe patrole na ulicach miast, czy kontrole osób objętych kwarantanną. Apelujemy o stosowanie zaleceń sanitarnych, korzystanie z darmowej aplikacji "Kwarantanna domowa" oraz przestrzeganie przepisów prawa.

W związku z walką z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, zostały wprowadzone kolejne obostrzenia. Od 24 października w całej Polsce obowiązuje czerwona strefa. A to wymaga od nas jeszcze większej odpowiedzialności.

To również więcej zadań dla policjantów. Dlatego już teraz na naszych ulicach możemy spotkać większą ilość policjantów, czy to w patrolach zmotoryzowanych, czy też pieszych. Cześć z nich pełniona jest z innymi służbami, jak strażą miejską i wojskiem. Do służby wprowadziliśmy także niekonwencjonalne metody, na przykład wykorzystujemy policyjne drony.

Wciąż angażujemy się w informowanie o kolejnych wprowadzanych zmianach i zaleceniach. Na ulicach miast i powiatów z policyjnych radiowozów puszczane są apele o konieczności zasłaniania ust i nosa. Ci, którzy lekceważą wprowadzone prawo, narażają na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale też innych – swoich bliskich, znajomych, sąsiadów etc. Takie osoby muszą liczyć się też z tym, że zostaną ukarane. Czas pouczeń już minął, a sytuacja jest bardzo poważna. Mieszkańcy naszego regionu oczekują od nas, że będziemy stanowczo egzekwować obowiązujące przepisy. To dla nas wielki wysiłek, ale i wielkie zobowiązanie, gdyż chodzi o ratowanie ludzkiego życia.

Nadal kontrolujemy osoby poddane kwarantannie. Policjanci pod jednym adresem takie sprawdzenia czasami wykonują nawet kilkukrotnie – o różnych porach. Tutaj, w przypadku złamania prawa powiadamiany jest sanepid, a kara może sięgać nawet 30 000 złotych.

Musimy również pamiętać, aby zainstalować aplikację "Kwarantanna domowa" - od 1 kwietnia jest ona obowiązkowa. To ułatwia pracę służb i umożliwia skuteczniejszą walkę z wirusem. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możliwe jest szybkie dotarcie do dużej ilości osób. Więcej o aplikacji na stronie ministerstwa cyfryzacji - TU.

W tym trudnym czasie pamiętajmy również o osobach starszych i samotnych. Sprawdźmy czy nie potrzebują pomocy, czy dobrze się czują. W razie potrzeby pomóżmy im lub poinformujmy odpowiednie służby. Twój sygnał może uratować komuś życie.

Skuteczna walka z wirusem możliwa jest tylko poprzez mobilizację nas wszystkich. Przestrzeganie obowiązujących zasad i nakazów jest obowiązkiem, ale i głosem zdrowego rozsądku. Dlatego nieustannie apelujemy o rozwagę i dostosowanie się do wprowadzonych wytycznych.

Zobacz obowiązujące obostrzenia w czerwonej strefie - TU.

Źródło: KWP

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe