Poniekąd historyczny dzień. Szkoła z tradycjami do likwidacji

  • 28.10.2020, 18:01
  • W
Poniekąd historyczny dzień. Szkoła z tradycjami do likwidacji W
Podczas zwołanej na 28 października sesji Rady Gminy Reńska Wieś przypieczętowano los Zespołu Szkół w Komornie.

Poza zmianami w uchwale budżetowej i Wieloletniej Perspektywie Finansowej, głosowano kilka uchwał. Wśród nich uchwałę dotyczącą likwidacji z dniem 31 sierpnia 2021 r. technikum i szkoły zawodowej w Komornie. To pokłosie wcześniej podjętych uchwał intencyjnych i zgody kuratora oświaty na likwidację placówki. Przypomnijmy: podczas sesji Rady Gminy Reńska Wieś z 26 sierpnia br. podjęto uchwałę o zamiarze likwidacji technikum i zasadniczej szkoły zawodowej oraz o rozwiązaniu Zespołu Szkół w Komornie z dniem 31 sierpnia 2021 r.

Ostatni rocznik zakończył edukację. Warunkiem utworzenia oddziału - I klasy pięcioletniego technikum o profilu Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki - było zgłoszenie się w naborze co najmniej 21 chętnych. Tymczasem do procesu rekrutacji na bieżący rok szkolny nie przystąpił nikt.

O zamiarze likwidacji placówki i hipotetycznych dalszych losach obiektu pisaliśmy TU.

 

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Janusz
Janusz 31.10.2020, 18:34
Tyle budynków z zapleczem sanitarnym.... puste technika... co drugi budynek po gimnazjum opustoszały..... nie wiem czy władza słyszała o tym że wiele szkół było projektowanych i budowanych z myślą o tym iż w czasie wojny mogą zostać przekształcone na szpitale..... a teraz gdy ich potencjał mógłby być wykorzystany..... to nadal stoją puste. Idioci jeden z drugim stwierdzili że będą przerabiać stadiony na szpitale polowe... szkoda słów...

Pozostałe