Piąty "spacer sióstr" w spokojnej atmosferze

  • 29.10.2020, 20:38
  • Rafał Pulkowski
Piąty "spacer sióstr" w spokojnej atmosferze
Już po raz piąty w Kędzierzynie-Koźlu odbył się "spacer" przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Ze względu na pogodę, protestujących było dziś nieco mniej. Zmieniono także trasę.

Standardowo "spacer" rozpoczął się pod dworcem PKP. Protestujący przeszli aleją Jana Pawła II pod halę sportową w Śródmieściu, gdzie odpalono race, a następnie wrócili pod dworzec, gdzie skandowali hasła w kierunku partii rządzącej. Do protestujących przyłączyli się także kierowcy, rytmicznie używając klaksonów. Kibice Chemika zabezpieczali kościoły oraz popiersie Jana Pawła II w parku Pojednania. Było jednak spokojnie.

30 października wielu protestujących z Kędzierzyna-Koźla wybiera się do Warszawy, dlatego "spaceru" w naszym mieście nie będzie. Natomiast 31 października (halloween) protestujący planują się przebrać za czarownice i czarodziejów.

Docelowo, główny protest w Kędzierzynie-Koźlu, na który zostali zaproszeni różni politycy, zaplanowany jest na 3 listopada na godz. 17 (zbiórka pod dworcem PKP).

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (25)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Alina
Alina 30.10.2020, 10:21
Jeden z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych tenorów, Andrea Bocelli, mógł się nie urodzić. Lekarze doradzali jego matce aborcję, ponieważ według wyników badań syn miał się urodzić z niepełnosprawnością. Edi Bocelli zdecydowała się jednak urodzić. Dziś sprzedaż płyt artysty bije światowe rekordy.
xxl
xxl 30.10.2020, 08:59
Za komuny byliśmy masą bez twarzy. Teraz można pokazać oblicze i wychodzi zawiść, chęć podstawiania nogi. Dlaczego część seniorów nienawidzi młodości? Gdyby otwierali oczy kiedyś, to teraz byliby wsparciem dla tych, którzy chcą żyć, pracować za godne pieniądze, bez 500+, bez bzdur, ale z godnością i myśleniem.
Ludzie, którzy teraz nienawidzą młodych nie potrafią myśleć, bo wiele lat im nakazywano, zakazywano. Do głowy, niestety, im nie przyszło, że można inaczej.
A ja, nie młoda, trzymam kciuki,damy radę.
Alina
Alina 30.10.2020, 08:12
Ciekawe co będzie gdy niezawisły sąd skaże naszą Panią Prezydent i Naszego Przewodniczącego RM i dyrektora szkoły za popieranie i uczestniczenie w nielegalnej manifestacji. Po takiej karze nie będą mogli pełnić swoich funkcji.
Lucky Luke
Lucky Luke 30.10.2020, 12:51
Najbardziej mi wstyd za szefową placówki wychowującej znaczną część "kwiatu naszego powiatu", osoba na takim stanowisku powinna być bezstronna poglądowo. A rekrutacja na łeb, na szyję...
Konstantyneopoliarcheminiwiryłokotoczerepenczewiczakowska Hermenegilda
Konstantyneopoliarcheminiwiryłokotoczerepenczewiczakowska Hermenegilda 29.10.2020, 21:16
Będa mieć spacer niedługo ale po spacerniaku, to się ockną z letargu. Siostry się znalazły karwasz twarz. 😷
666
666 30.10.2020, 08:05
Zwolennik męskiego sexu się odezwał . Biskupi ślinią się na widok takich twardzieli jak ty.
Konstantyneopoliarcheminiwiryłokotoczerepenczewiczakowska Hermenegilda
Konstantyneopoliarcheminiwiryłokotoczerepenczewiczakowska Hermenegilda 30.10.2020, 12:13
Odezwała jak już. Nie uczyli odmiany w szkole? Chyba, że jeszcze pieluchy nosisz albo w planach dopiero jesteś.
777
777 30.10.2020, 12:07
Coś ci się pomerdało klaunie. Wytrzyj mleko spod nosa, puść pawia, wypuść gila, wypierdź trzmiela to odetchniesz trochę i może przestaniesz bredzić.

Pozostałe