Koronawirus w Grupie Azoty ZAKSA. Siedmiu zakażonych w drużynie

  • 05.11.2020, 12:00
  • Źródło: Grupa Azoty ZAKSA
Koronawirus w Grupie Azoty ZAKSA. Siedmiu zakażonych w drużynie
Klub ZAKSA S.A. informuje, że w rezultacie przeprowadzonych 4 listopada testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 siedmiu członków drużyny i sztabu szkoleniowego otrzymało wynik pozytywny.

Po zgłoszeniu złego samopoczucia, i pojawieniu się pierwszych objawów charakterystycznych dla COVID-19 przez siatkarzy ZAKSY, mecz w Zawierciu został przełożony. Zespół wrócił do Kędzierzyna-Koźla. Drużyna zawiesiła treningi i zgodnie z zapowiedziami zostały przeprowadzone testy na SARS-CoV-2.

Po przeprowadzeniu testów kasetkowych, część zawodników otrzymała wynik pozytywny. Ta grupa 4 listopada miała przeprowadzone testy RT_PCR, które potwierdziły obecność wirusa u siedmiu osób. Członkowie zespołu, którzy nie mieli przeprowadzonych testów RT-PCR, pozostają w samoizolacji, z zachowaniem zasad rygoru bezpieczeństwa. Ta grupa jeszcze w tym tygodniu podda się testom RT_PCR.

Szanując prywatność osób, które otrzymały wynik pozytywny, klub nie będzie podawał ich danych osobowych do wiadomości publicznej. Jednocześnie decyzja o ujawnieniu wyników pozostaje po stronie zawodników, którzy mogą za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych upublicznić te informacje.

Klub ZAKSA S.A pozostaje w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi oraz Polską Ligą Siatkówki o kolejnych krokach oraz zmianach w terminarzu rozgrywek będziemy informować na bieżąco.

Źródło: Grupa Azoty ZAKSA

Jak wypadnie Grupa Azoty ZAKSA w sezonie 2020/2021 PlusLigi?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe