Dwa dni morskich opowieści. Przed nami "Szantki"

  • 13.03.2019, 18:36 (aktualizacja 18.03.2019, 10:03)
  • Ł
Dwa dni morskich opowieści. Przed nami "Szantki"
Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na 31. edycję Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Żeglarskiej i Poezji Morskiej „Szantki”. Na miłośników gatunku czekają dwa koncerty. Będzie też coś dla najmłodszych.

Tegoroczny przegląd rozpocznie się od programu szantowego dla dzieci. Teatr Rozrywki „Trójkąt” z Zielonej Góry przedstawi spektakl pt. „Żeglarze siedmiu mórz” w Domu Kultury „Chemik” 15 marca o godz. 10. Jest on przeznaczony dla dzieci już od czwartego roku życia, ale i starsze maluchy, jak i dorośli będą się świetnie bawić. Kolorowe kostiumy, lalki, irlandzka muzyka, dużo humoru i interakcja z publicznością.

 

Tego samego dnia, ale w Domu Kultury „Koźle” o godz. 19, odbędzie się  jubileusz Jurka Porębskiego - żeglarza, pieśniarza, publicysty, członka legendarnej grupy Stare Dzwony i autora jednej z najpopularniejszych polskich szant „Gdzie ta keja?”. W koncercie pt. „80-tka Porębusia” wystąpią: Marek Szurawski, Ryszard Muzaj i Mirek „Kowal” Kowalewski oraz zespoły Nierobers i Ryczące Dwudziestki.

 

Dzień później w domu kultury przy ul. Skarbowej zaplanowano dwuczęściowy Wieczór Poezji Morskiej pt. „Z uśmiechem o morzu”. Będzie mnóstwo żartobliwej poezji i piosenki morskiej, spod małego i dużego żagla, opatrzonych anegdotami, wspomnieniami i opowieściami z kubryku. W programie konkurs o „Złoty kurek” – humorystyczne wspomnienia rejsowe z obowiązkowym „laniem wody” (dla publiczności) oraz miniwykład o śmiechu, radości, kształtowaniu poczucia humoru i leczeniu ponuractwa.

 

W koncercie o godz. 18 wystąpią: Marek Szurawski, Anna Jellinek, Damian Surow, Ryszard Muzaj i Anna Ciaszkiewicz. Natomiast o godz. 20 rozpocznie się koncert galowy, a w nim wystąpią: Marek Szurawski, Ryszard Muzaj, Mirek „Kowal” Kowalewski, Anna Ciaszkiewicz oraz zespoły Nierobers i EKT Gdynia.

 

Również 16 marca, ale w „Chemiku”, o godz. 16 będzie można odbyć podróż do Portugalii, a to za sprawą spotkania z Moniką Borecką. Przewodniczka opowie o kraju żeglarzy zaczynających i kończących dzień kawą, ojczyźnie fado i zielonego wina, o kraju, w którym czuje się jak ryba w wodzie i który traktuje jak swoją drugą ojczyznę. Wstęp wolny.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe