Adepci zawodu kolejarza otrzymają pracownię do symulacji ruchu, a najlepsi - stypendia

  • 19.11.2020, 17:11
  • Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu
Adepci zawodu kolejarza otrzymają pracownię do symulacji ruchu, a najlepsi… W
Uczniowie z nowego kierunku "Technik transportu kolejowego" w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu wkrótce będą mieć dobrze wyposażoną pracownię do symulacji ruchu pociągów. Powiat otrzymał na nią dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji.

- W dużej mierze kolejarze będą pracować na programach do symulacji ruchu, a to wymaga wyposażenia naszej pracowni w odpowiednie oprogramowanie i sprzęt, dlatego zawnioskowaliśmy do ministerstwa o jej dofinansowanie - mówi Maria Staliś, dyrektor ZSTiO w Azotach, gdzie rozpoczęto kształcenie przyszłych kolejarzy.

Uczniowie mogą też liczyć na stypendia. Pod koniec października podpisano umowę w tej sprawie.

- PKP PLK S.A. podpisało z nami umowę o współpracy. Oprócz umożliwienia uczniom odbywania praktyk zawodowych i wspierania szkoły w zakresie praktycznym i dydaktycznym, umowa przewiduje objęcie programem stypendialnym najlepszych uczniów tego kierunku. O stypendium może ubiegać się uczeń, który ukończył pierwszy rok nauki na kierunku technik transportu kolejowego. Pod uwagę brana będzie średnia ocen, średnia z przedmiotów zawodowych i ocena z zachowania. Program stypendialny ma na celu zapewnienie spółce wykwalifikowanej kadry na stanowiska - dodaje Maria Staliś.

Samorząd powiatowy i szkoła zdecydowali się na uruchomienie klasy reagując wprost na zapotrzebowanie rynku pracy.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe