czwartek, 25 kwietnia 2024 22:49

Medale pływaków MMKS-u na zawodach w Oświęcimiu, Radlinie i Kędzierzynie-Koźlu

Kolejne sukcesy na koncie mają młodzi zawodnicy MMKS-u Kędzierzyn-Koźle, którzy ostatnio startowali w trzech imprezach pływackich.

Autor: Foto: MMKS

Paulina Budzińska i Jarema Stańczyk wzięli udział w dwudniowych otwartych mistrzostwach Małopolski, które odbyły się w Oświęcimiu. Wystartowało 240 zawodników z Polski, Słowacji i Czech. Z naszych reprezentantów na podium stanęła Paulina, która zajęła trzecie miejsce w wyścigu na 100 m stylem klasycznym.

Z kolei 18 zawodników MMKS-u w wieku od 9 do 13 lat wystartowało w drugiej edycji zawodów zorganizowanych w Radlinie z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Impreza odbyła się w randze międzynarodowej dzięki udziałowi zawodników z Czech. Kędzierzynianie spisali się znakomicie, zdobyli 14 medali. Złote krążki w swoich startach wywalczyli: Diana Emerling (2), Wojciech Merz, Szymon Skrzypiec i Lena Kużaj. Drugie lokaty zajęli: Amadeus Gohla, Tomasz Gendera i Jakub Trojnar. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęli: Zuzanna Kordek (2), Oskar Moszyk (2), Jagoda Justyńska oraz Natalia Skrzypczak.

Najlepszą zawodniczką imprezy w kategorii dziesięciolatek została Diana Emerling. W klasyfikacji medalowej MMKS zajął ósme miejsce. Wygrała ekipa MKS-u Park Wodny Tarnowskie Góry, która zdobyła 25 krążków.

- Nasi młodzi sportowcy w wyraźny sposób poprawiali rekordy życiowe, co przy ograniczonym dostępie do treningów na basenie należy bardzo docenić - cieszy się Bronisław Kisielewski z MMKS-u.

Z kolei Oś15 listopada odbyła się, zorganizowana przez klub z Kędzierzyna-Koźla i Opolski Okręgowy Związek Pływacki, czwarta tura Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny dla zawodników grupy B, a więc trzynastolatków i starszych zawodników. W zawodach na krytej pływalni przy al. Jana Pawła II rywalizowali reprezentanci dziewięciu klubów z Opolszczyzny.

- Przetrzebione przez pandemię, wyjazdy na obozy i z wielu innych powodów szeregi naszej sekcji dzielnie stawały na starcie, zdobywając łącznie siedem medali. Gratulujemy zawodnikom, dziękujemy rodzicom, sponsorom oraz ekipie pracowników krytej pływalni za pomoc w organizacji zawodów - dodał Bronisław Kisielewski.

Trzy medale dla naszej ekipy wywalczył Szymon Skrzypiec, który był najlepszy w wyścigu na 100 m grzbietem oraz zajmował drugie pozycje w konkurencjach 50 i 200 m motylkiem. Brązowe medale zdobyli: Marcin Wręczycki na 100 m grzbietem, Paulina Kużaj na 200 m stylem dowolnym oraz Patrycja Wojciechowska na 50 m motylkiem. Srebro dorzuciła sztafeta.

Finał WLMO odbędzie się 22 listopada, a nasz MMKS zamierza powalczyć o zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej.