Kędzierzyn-Koźle 53. na liście miast, po których poruszają się auta z najmniejszym przebiegiem

  • 19.11.2020, 22:09
  • Źródło: rankomat.pl
Kędzierzyn-Koźle 53. na liście miast, po których poruszają się auta z najmniejszym przebiegiem
Średnio 191 tys. km pokazują drogomierze zainstalowane w samochodach poruszających się po drogach Kędzierzyna-Koźla. Z takim wynikiem miasto zajęło 53. miejsce w ogólnopolskim zestawieniu. Dla porównania, przeciętny samochód z Warszawy, która jest liderem rankingu, przejechał od nowości 158 tys. km.

Przebieg pojazdu wpływa na zużycie jego podzespołów. Więcej kilometrów na liczniku to często większa szansa na awarię, a w skrajnych przypadkach nawet zagrożenie dla kierujących. Liczba przejechanych kilometrów jest także jednym z czynników, które wpływają na cenę obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Dlatego eksperci rankomat.pl, bazując na deklaracjach kierowców korzystających z porównywarki OC, przygotowali listę największych 84. miast w Polsce, po których poruszają się auta z najmniejszym przebiegiem.

 

Kierowcy z Kędzierzyna-Koźla deklarują przebieg swoich pojazdów na średnim poziomie 191 tys. km. W rezultacie to miasto znalazło się na 53. miejscu zestawienia. Dla porównania Opole uplasowało się na 38. miejscu. Miasta na podium to Warszawa, Kraków i Poznań. Z deklaracji kierowców wynika, że średni przebieg dla aut z tych miast wynosi 158 tys., 161 tys. i 166 tys. kilometrów.

 

Opolskie zajęło odległe miejsce w rankingu województw. Przeciętny pojazd zarejestrowany właśnie w tym województwie pokonał od wyjazdu z salonu 200 tys. km. Najlepiej w zestawieniu wypada Małopolska. Przeciętne auto z tego województwa przejechało do tej pory 177 tys. km.

W III kwartale bieżącego roku właściciele pojazdów z Kędzierzyna-Koźla płacili za OC średnio 575 zł. To mniej niż wynosi średnia krajowa (678 zł), chociaż więcej od średniej wyliczonej dla całego województwa opolskiego (563 zł). Dla porównania, kierowcy z Opola na zakup obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego wydawali w tym samym okresie średnio 615 zł.

- Deklarowany przebieg auta to tylko jeden z czynników branych pod uwagę przez ubezpieczycieli podczas wyceny polisy. Na cenę OC wpływa także historia ubezpieczenia kierowcy czy dane techniczne jego pojazdu. Równie ważne mogą być: sieć i rodzaj dróg, którymi się porusza, liczba ich użytkowników i statystyki wypadkowe, które przekładają się na ryzyko wystąpienia kolizji  lub wypadku w tym regionie - wyjaśnia Tomasz Kroplewski, kierownik ds. rozwoju produktu rankomat.pl.

Lista powstała w ramach raportu RanKING - rynek i ceny ubezpieczeń komunikacyjnych.

Źródło: rankomat.pl

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe