Już 1500 zbiorników ujawniono na nielegalnych składowisku odpadów

  • 20.11.2020, 10:51
  • Rafał Pulkowski
Już 1500 zbiorników ujawniono na nielegalnych składowisku odpadów Foto. KP PSP w Kędzierzynie-Koźlu
Wracamy do interwencji w Koźlu Porcie, gdzie 19 listopada na terenie jednej z firm przy ulicy Chełmońskiego oraz w magazynach przy ulicy Portowej policjanci ujawnili nielegalne składowisko chemikaliów nieznanego pochodzenia.

W czwartek 19 listopada w godzinach popołudniowych policjanci z Kędzierzyna-Koźla uzyskali informacje, że w halach na terenie Koźla Portu nielegalnie składowane są substancje nieznanego pochodzenia. Na miejscu pracowali funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, technik kryminalistyczny, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, a także Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska.

- Na miejscu wykonano wstępne oględziny. Ujawniono tam około 1500 pojemników o pojemności tysiąca litrów, które są zamknięte i zabezpieczone folią. Straż pożarna stwierdziła, że nie ma z nich wycieków. Miejsce jest zabezpieczane przez policjantów. Czynności cały czas trwają. Ustalamy, co to za substancje oraz w jaki sposób znalazły się tam te odpady i kto jest odpowiedzialny za ich składowanie. W tym zakresie również ściśle współpracujemy z Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska - poinformowała kom. Magdalena Nakoneczna, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Mowa tu o zbiornikach typu DPPL. To może być bomba ekologiczna. 20 listopada przed godziną ósmą rano strażacy ponownie zostali zadysponowani do magazynów, gdzie mają pobrać próbki chemikaliów.

O interwencji w Porcie przeczytacie też: TUTAJ.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe