Najlepsi mówcy w województwie są z II Liceum Ogólnokształcącego

  • 21.11.2020, 11:21
  • Marek Słota
Najlepsi mówcy w województwie są z II Liceum Ogólnokształcącego
Drużyna mówców Stowarzyszenia Oratores - uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu - wywalczyła pierwsze miejsce w I Opolskim Turnieju Debat Oksfordzkich. Drugi zespół ze Stowarzyszenia Oratores zajęła w tej debacie trzecie miejsce.

Łącznie w turnieju startowało osiem drużyn z Opolszczyzny. Obie ekipy z II LO wykazały się doskonałym przygotowaniem technicznym i merytorycznym debatując na tematy związane z historią Śląska. Organizatorem turnieju był Instytut Śląski, który w ramach programu „Niepodległa na lata 2017-2022” planuje realizować projekt "Debaty oksfordzkie - historyczne postaci związane z walkami o polskość Śląska". W roku bieżącym odbył się I Opolski Turniej Debat Oksfordzkich, który będzie kontynuowany w przyszłych latach.

Celem zorganizowanych debat jest włączenie młodych ludzi w społeczne dyskusje, wzbudzenie refleksji nad ważnymi dla naszego społeczeństwa problemami, zmotywowanie do pogłębienia wiedzy w danej dziedzinie. Ważne jest, aby uczniowie szkół średnich wypracowali własny pogląd na różne sprawy, by potrafili zająć jasne stanowisko i obronić je wyważonymi argumentami.

Dzięki debatom młodzi ludzie uczą się mądrych i kulturalnych sporów, stanowczo acz z szacunkiem dla swoich adwersarzy zaznaczać własne stanowisko w dyskusji, debatować z zapałem i zaangażowaniem, nie zapominając przy tym o kulturze język

Zwycięski zespół wystąpił w składzie: Zuzanna Rajtar, Jakub Wieczorek (uznany przez sędziów za najlepszego mówcę I Opolskiego Turnieju Debat Oksfordzkich), Konrad Wandrasz, Mateusz Namyślak i mówca rezerwowy Jan Mrozek.

Trzecie miejsce dla drużyny w składzie: Zofia Pogorzała, Piotr Kaszubski, Adam Wróbel, Oliwier Basczyk i mówca rezerwowy Daniel Ważowski

 

Marek Słota

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe